Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Şanlıurfa Maşuk Konutları'nda yaşam başlıyor

TOKİ tarafından Şanlıurfa’nın Maşuk bölgesinde yaşama kazandırılan TOKİ Şanlıurfa Maşuk Konutları’nda yaşam başlıyor.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen TOKİ Şanlıurfa Maşuk Konutları projesinde konut teslimleri başladı.

Türkiye’nin dört bir yanında barınma ihtiyacını karşılamak için tüm hızıyla konut üretimlerine devam eden TOKİ Şanlıurfa’da da 6 bin 307 konutu hayata geçirdi.

Diğer projelerde olduğu gibi TOKİ Şanlıurfa Maşuk Konutları’nda da az katlı yatay mimari tercih edildi. Projede modern mimari ögeler ve geleneksel mimari ögeler bir arada kullanıldı.

Mahalle kurgusunda hayata kazandırılan ve bölgenin kültürüne ayak uyduran TOKİ Konutları hakkında açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan,

"TOKİ olarak Şanlıurfa Maşuk bölgesinde yoğun bir konut üretimi gerçekleştiriyoruz. Yerel ve yatay mimari ile inşa ettiğimiz konutlarımız semt sakinleri ile esnafın iç içe olduğu mahalle kültürünü yansıtıp yeni bir yaşam alanı olacak. Maşuk bölgesinde yaklaşık olarak 3 bin konutumuzun inşası hızla devam ediyor. İnşasını tamamladığımız 528 konutumuzu 2-27 Temmuz'da hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Vatandaşlarımıza yeni yuvalarında sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir yaşam dilerim.

Şanlıurfa Maşuk projesini, canlı bir kentsel yaşam ve sosyal altyapılara erişim kolaylığı ile semt kültürünü yansıtacak bir yaklaşım ile inşa ettik. Bölgede konut ihtiyacını karşılamanın ötesinde yeni yerleşim alanları, yeni bir şehir oluşturuyoruz. Kent kimliği ve merkezi niteliklerle güçlü bağları olan, halkımızın beklentilerine yanıt veren, güçlü fiziki, sosyal altyapısı bulunan yeni yerleşim alanları inşa ediyoruz” dedi.

TOKİ Şanlıurfa Maşuk Konutları projesinde sadece konutlar yer almıyor. Barınma ihtiyacının ötesinde adeta bir sosyal yaşam merkezine dönüştürülen proje içinde gezinti, dinlenme ve alışveriş noktalarına da yer veriliyor.

Sosyal olanaklarıyla da dikkat çeken proje tamamlandığında yaklaşık 30 bin kişiye ev sahipliği yapacak. Toplam 528 adet konuta yer verilen projede 3+1 ve 4+1 kat planında daire seçenekleri bulunuyor.