Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Silivri Konutları’na rekor başvuru!

TOKİ’nin İstanbul’da ucuza konut sahibi yapan projesi TOKİ Silivri Konutları için 3 günde 5 bin adet başvuru alındı.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Avrupa Yakası Silivri’de yaşama kazandırılan TOKİ Silivri Konutları için 3 gün içinde toplam 5 bin adet başvuru alındı.

Dar ve orta gelirli ailelere yönelik geliştirilen projede toplam bin 356 adet konuta yer veriliyor. Projede yer alan bin 356 adet konut için ilk üç günlük süreçte 5 bin başvuru alındı.

İstanbul’un sakin ilçelerinden Silivri’de hayata kazandırılan TOKİ Silivri Konutları hakkında bir yazılı açıklama yayınlayan TOKİ Başkanı Ergün Turan projeye yoğun talep olduğunu ve bu ilginin konut sektörünün ilerleyen zamanlarda daha da büyüyeceğinin göstergesi olduğunu söyledi.
Konut talebinde bir azalma olmadığını belirten Başkan Turan, tam tersine Türkiye'nin her yerinde 5-10 katı taleple karşılaştıklarını, bir yerde 300 konuta 3 bin talep geldiğini aktardı.

Turan, "Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaktır. Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için yegâne dost eli bir kuruluştur." değerlendirmesinde bulundu.

Vatandaşların projeden konut satın almaya hak kazanabilmesi için kuraya katılması gerekiyor. Kura için başvuruların alınmaya başladığı projede son tarih ise 29 Haziran 2018 şeklinde belirlendi. Dar gelir sınıfına 934 adet konut ayrılan projede orta gelirli vatandaşlar içinse toplam 422 adet konut ayrıldı.

22 Temmuz tarihinde yapılan kura çekilişiyle TOKİ İstanbul Silivri Konutları projesinden konut satın almaya hak kazanan vatandaşlar belirlenmiş olacak.

2+1 konutlarda daire fiyatları 198 bin TL’den başlıyor. Aylık ödemeler ise 961 TL şeklinde belirlendi. 3+1 dairelerde ise fiyatlar 285 bin TL ve taksitler ise bin 958 TL şeklinde belirlendi.

Yüzde 25’i emeklilere ayrılan projeden 25 bin TL peşinat bedeli ve 180 ay vade ya da 30 bin TL peşinat ve 240 aya kadar vade seçeneği ile konut satın alınabiliyor.