Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Silivri Konutları'nda "Asil Hak Sahibi Belirleme Kurası" 11-12 Temmuz'da!

Başvuruları 29 Haziran tarihinde sona eren İstanbul Silivri TOKİ Konutları projesinde kura çekilişleri 11 ile 12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Türkiye’nin sosyal konut üreticisi Anadolu şehirlerinde olduğu gibi büyük kentlerde de dar ve orta gelirli vatandaşların konut ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Avrupa Yakasının sınır ilçelerinden Silivri lokasyonunda sektöre kazandırılan TOKİ İstanbul Silivri Konutları’nda dar ve orta gelirli vatandaşlar için 2+1 ve 3+1 kat planlarında toplam bin 356 adet daire seçeneğine yer veriliyor.
Hem modern hem de geleneksel mimari ögelerinin diğer TOKİ projelerinde olduğu gibi bir arada kullanıldığı projede salt bir barınma alanının çok ötesinde bir sosyal yaşam merkezi inşa ediliyor. Kapsamlı bir çalışmanın ürünü olan projede hem dar gelirli aileler hem de orta gelirli aileler kendilerine uygun bir daire bulabiliyor.

Başvurularının en son 29 Haziran Cuma günü alındığı projede kura çekilişleri için geri sayım süreci başladı. Çekilişlerinin 11 ile 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilmesi hedeflenen TOKİ İstanbul Silivri Toplu Konutları’nda dar gelirli vatandaşlara yönelik 2+1 kat planında toplam 934 adet ve orta gelirli vatandaşlara yönelik 3+1 kat planında toplam 422 adet daireye yer veriliyor.

Tamamında bin 356 adet daire yer alan projede "Asil Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 11-12 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak. Hak sahiplerinin belirlenmesinin ardından başvuru teminatı iadeleri 18 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak.