Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ, terörden etkilenen şehirleri yeniden inşa edecek

Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM'de gazetecilere açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı, Sur'un TOKİ tarafından yeniden inşa edileceğini söyledi

Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen gayrimenkul ve inşaat fuarı MIPIM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, geçtiğimiz günlerde Ankara'da gerçekleşen terör saldırısıyla ilgili konuştu.

MIPIM fuarında, tüm dünya ülkelerine teröre karşı ortak mücadele çağrısında bulunduklarını dile getiren Bakan Sarı, "Biz bu vesileyle tüm dünyaya Türkiye'nin terörle boğulmuş bir ülke olmadığını göstermek için özellikle 64. Hükümetin bir bakanı olarak bugün Cannes'daki MIPIM fuarına katılmak istedik. Zaten programımızda vardı. Terörün en büyük hedefi; vatandaşlarımızı panik ortamı içine sokmak, kaos ortamında onların kendi içine kapanmasını sağlamak ve bir güvensizlik, istikrarsızlık ortamı oluşturmaktadır. Buna fırsat vermememiz, normal yaşantımıza devam etmemiz gerekiyor. Normal yaşantımıza devam ederken de Türkiye'yi daha ileriye götürecek projelerimizi sürdürmemiz gerekiyor.

MIPIM Fuarı bu anlamda çok önemli. Dünyanın en büyük inşaat ve gayrimenkul fuarı. Türkiye uzun yıllardan beri bu fuara katılıyor. İTO Başkanı İbrahim Çağlar'a teşekkür ediyorum. Şu anda İstanbul çadırındayız. Burada İstanbul'u tanıtan çok güzel projeler sergileniyor. 3. Havalimanı, 3. köprü, Avrasya Tüneli dünyanın en büyük projeleri olarak öne çıkıyor. Türkiye büyüyen ve güçlenen bir ülke. Türkiye'nin potansiyelini 14 yıldan beri çıkarmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Sur yeniden inşa edilecek

Konuşmasında her bir il için özel projeler üretme konusunda da çalıştıklarını aktaran Sarı, "Bunun bir aşamasını Silopi'de gerçekleştiriyoruz. Silopi'de sokağa çıkma yasağının kalkmasından sonra, terörle mücadeleyi çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra hayat normalleşti. Biz de orada bakanlık ve TOKİ Başkanlığı ile çalışmalara başladık. TOKİ Başkanlığımız orada çok güzel projeler üretiyor, biz de planlama çalışmalarını yapıyoruz. Silopi'yi, Silopililere yakışır şekilde yeniden inşa ve ihya etme noktasında inşallah çok güzel bir proje ortaya çıkaracağız. Cizre'de de hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor. Cizre'de de çok güzel projeler çıkartacağız. Ardından Sur'da, Sur'un yöresel mimarisinin ortaya çıktığı, bir katlı, iki katlı binalarla, modern mimarinin getirdiği altyapı ve yöresel mimarinin görseliyle çok güzel bir Sur imar edeceğiz. Böylece Sur hem bölgenin, hem Türkiye'nin hem de dünyanın en önemli turizm alanlarından biri olacak. TOKİ olarak şehrin dışında rezerv alanlarda inşa edeceğimiz konut alanları farklı ama Sur içinde daha özel bir çalışma yapıyoruz." dedi.