Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Türkiye genelindeki konut ve işyerlerini satışa çıkardı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Türkiye genelinde bulunan 42 adet konut ve 173 adet işyerini satışa çıkardığını duyurdu.

Türkiye çapındaki en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ tarafından 25 şehirde hayata kazandırılan 173 işyeri ve 42 adet konutu açık artırma usulü ile satışa sunuyor.

TOKİ tarafından 25 ilde üretilen 42 konut ve 173 iş yeri için 27 Şubat Salı 2018 tarihinde saat 13.00’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Ankara Bilkent Merkezi’nde açık artırma yapılacak. Konutlar ve iş yerleri gerçekleştirilen açık artırma sonucunda sahiplerine teslim edilecek. Hak sahipleri açık artırma usulü ile belirlenecek. Açık artırmaya internet üzerinden çevrim içi olarak da katılmak mümkün olacak.

Açık artırmanın gerçekleştirilmesinin ardından hak sahipleri belirlenecek. Dar gelirli vatandaşların barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Türkiye’nin dört bir yanında konut üretimine devam eden TOKİ yeni yerleşim alanları kurmaya ve dar gelirli sınıfta yer alan vatandaşlar için sosyal konut projeleri üretmeye devam ediyor.

Konut dışında büyük devlet yatırımlarında da boy gösteren TOKİ okul, sağlık kurumları, kreş, ticaret merkezi, cami ve kültürel tesis üretmeye devam ediyor. Alt yapı ve peyzaj uygulamalarını da hayata geçiren TOKİ şehir ekonomisine ve istihdama da katkı sağlıyor.
Özellikle alt gelir grubu başta olmak üzere konut ihtiyacı bulunan orta gelirli ve dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal konut projelerine finansman oluşturabilmek için açık artırma yöntemiyle 173 iş yer ive 42 konutunu satışa çıkaran TOKİ 27 Şubat 2018 tarihinde hak sahiplerini belirlemek için Ankara Bilkent TOKİ merkezinde açık artırma yapacak.

Yurdun dört bir yanında sosyal konut projeleri üretmeye tüm hızıyla devam eden TOKİ, inşaattan kazandığını bir şekilde yine dar gelirli ailelere ürettiği sosyal konut projeleri ile halka yatırım olarak kullanmaya devam ediyor.