Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den 185 TL taksitle konut almak için gerekli şartlar nelerdir?

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ tarafından dar gelirli vatandaşların konut sahibi olması için çalışmaya devam ediyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yurdun dört bir yanında dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için çalışmayı sürdürüyor. TOKİ İstanbul’da yılda 3 bin ile 3 bin 500 arasında konut üretmeyi Türkiye’de ise 300 bin konut üretmeyi hedefliyor. Dar gelir sınıfında yer alan vatandaşların konut satın almasını kolaylaştırmak ve herkesin başını sokacak bir çatısı olmasını sağlamak için yurdun dört bir yanında toplu konutlar üretiliyor.

TOKİ’nin yurt genelinde inşa ettiği toplu konut projelerinden düşük taksit tutarları ile konut satın alınabiliyor. Peki TOKİ’nin ayda 185 TL’den başlayan taksitlerle geliştirdiği konut projelerinden daire satın alabilmek ne gibi şartları karşılamak gerekiyor? Herkes TOKİ Evleri’ne başvuru yapabilir mi? TOKİ Evleri’nde hak sahipleri neye göre belirleniyor?

TOKİ yaklaşık 60 bin TL’den başlayan konutları yurdun dört bir yanında 185 TL’den başlayan taksitlerle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ancak Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata kazandırılan toplu konut projelerinden tamamı dar gelirli vatandaşlara yönelik olanlarına başvuru yapabilmek için bazı şartları karşılamak gerekiyor. Şartları karşılayıp başvuruda bulunan vatandaşlar yapılan kura çekilişinde isimlerinin çıkmasıyla hak sahibi olarak belirleniyor ve verilen teslim tarihinde konutlarını satın alabiliyorlar.

TOKİ’nin dar gelirli vatandaşlara yönelik konut projelerine başvuruda bulunabilmek için gerekli şartlar şu şekilde belirlendi:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak

  • Türkiye Cumhuriyeti (T.C) vatandaşı olmak

  • Hane içinden birinin ve kendinin üzerine kayıtlı herhangi bir tapu bulunmaması

  • Belirlenen teminat bedelini anlaşmalı bankalara ödemiş olmak

  • Hane içi gelirin İstanbul içinde 3 bin 700 TL’den yurt genelinde 3 bin 200 TL’den fazla olmaması