Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den 25 bin yeni konut müjdesi

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 2019 yılında devam eden kentsel dönüşüm projelerine 66 proje ile birlikte 25 bin konutun daha ekleneceğini açıkladı.

Önümüzdeki süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu şehircilik kriterleri doğrultusunda hareket edeceklerini belirten Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, vatandaşları toprakla daha çok buluşturan, mahalle kültürünü yaşatacak, komşuluk ilişkilerini canlı tutacak yatay mimari anlayışıyla konutlar üretileceğini ifade etti.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, bu projelere ek olarak şehirlerde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artıracak, insanı toprak ve bitkiyle buluşturacak projeler ve mekânlara daha çok yer vereceklerini de söyledi. Vatandaşların artık yalnızca barınma ihtiyacını gidermek istemediğini ifade eden Ömer Bulut; “Bunun yanı sıra çevre ile etkileşimini artıran ve kendisine sosyalleşme imkânı sunan sosyal yaşam alanları talep ediyor” şeklinde konuştu.

KENTSEL YENİLEME KONUSUNDA DAHA ÇOK ÇALIŞILMALI

Ömer Bulut, kentleşmeyle birlikte birlikte zaman içinde oluşan gecekondular ve kaçak yapıların, Türkiye’deki toplam konut stokunun önemli bir kısmını oluşturduğunu belirtti. TOKİ başta olmak üzere belediyelerin, kamunun diğer kuruluşlarının ve özel sektörün kentsel yenileme konusunda daha çok çalışması ve çaba göstermesi gerektiğini dile getiren Bulut, TOKİ tarafından 16 yıl içinde kentsel dönüşüm kapsamında 142 bin konut ve sosyal donatı için yaklaşık 17.7 milyarlık ihale gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Şu anda 59 il, 134 ilçede yürütülen toplam 163 kentsel dönüşüm projesine, 2019’da 66 proje daha ilave edileceğini söyleyen TOKİ Başkanı Ömer Bulut, bu kapsamda yaklaşık 25 bin konutun daha ihalesinin daha yapılmasının öngörüldüğünü açıkladı.