Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den 35 bin 243 konut müjdesi

TOKİ, 2018’in ilk 11 ayında 48 bin konutun satışını gerçekleştirdi. Halen satışı devam eden ve satışa çıkarılacak toplam konut sayısı ise 35 bin 243.

Bu yılın ilk 11 ayında toplam 48 bin konutun satışının gerçekleştiğini açıklayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Sami Er, 40 bin konutun ise tesliminin sağlandığını ifade etti. Sami Er, TOKİ’nin halen satışı devam eden ve satışa çıkaracağı konut sayısının ise toplam 35 bin 243 olduğunu belirtti.

SOSYAL KONUT ÜRETİMİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Sami Er, TOKİ’nin 15 senede ürettiği yaklaşık 833 bin konutun yüzde 86’sının, son yıllarda üretilen konutların ise yaklaşık yüzde 95’inin sosyal konut niteliğinde olduğunu ifade etti.

YATAY VE YEREL MİMARİYİ ESAS ALAN PROJELER

Sami Er, TOKİ'nin özellikle yatay ve yerel mimariyi esas alan projelere ağırlık vererek yeni konut tasarımları ortaya koyduğunu söyledi. Tüm mekanlarda yatay yapılaşmaya ve sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, mahalle kültürünün oluşmasına imkan tanıyacak projelere öncelik verildiğini de sözlerine ekledi.

TOKİ KONUTLARINA YOĞUN TALEP

TOKİ Başkan Vekili Sami Er, Türkiye'deki birinci el konut satışında TOKİ’nin payının 2017 yılında yüzde 7,5 olduğunu ifade etti. Bu yıl Nisan ve Eylül aylarında iki ayrı indirim kampanyası düzenlendiğini de hatırlatan Sami Er, “Bu kampanyalardan toplamda 27 bin 280 kişi yararlanmış, 704 milyon 420 bin TL borç bakiyesi kapatılmıştır” dedi.