Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ'den alt gelir sınıfı için 3 bin 183 konut

Yurt genelindeki konut ihtiyacını karşılamak için üretimlerine devam eden TOKİ nisan ayı içinde 3 bin 183 konutun ihalesini yapacak.

Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yurt genelinde yaşanan konut ihtiyacını karşılamak için sosyal konut projeleri üretilmeye tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle dar gelirli ve orta alt gelirli vatandaşlara hitap eden TOKİ konutları her yıl binlerce vatandaşın ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Yurt genelinde sosyal konut projelerine olan yoğun ilginin karşılık bulması için tüm gücüyle çalışan TOKİ nisan ayında dar ve orta gelir sınıfına ait vatandaşlar için 3 bin 183 adet konutun ihalesini gerçekleştirecek.

En temel ihtiyaçlardan bir tanesi olan barınma ihtiyacını yurt genelinde sonlandırmak için ucuz konut projeleri üreten TOKİ özellikle dar gelirli vatandaşları sevindirmeye devam ediyor. Öncelikli segmenti alt ve orta alt gelir grubunda yer alan vatandaşları kapsayan TOKİ ürettiği toplu konutlar sayesinde Türkiye’deki kout ihtiyacını gideriyor.

Çorum, Çanakkale ve Kırklareli’de yer alan emekli ve alt gelir sınıfı vatandaşları için geliştirilen 3 bin 183 konutluk bir proje hayata kazandırılacak. Sosyal konut projesinde yer alan konutların ihalesi ise 11 Nisan 2018 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

TOKİ ayrıca İstanbul ve Konya’da da hayata kazandıracağı sosyal konut projelerinin ihalesi için her bir konut projesine farklı bir tarih ayarladı.

Bu tarihler ise şöyle;

  • İstanbul Şile TOKİ Konutları ihalesi 2 Nisan 2018 tarihinde,
  • İstanbul Silivri TOKİ Konutları ihalesi 5 Nisan 2018 tarihinde,
  • Konya’da yapılacak TOKİ Konutları ihalesi 3 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.

İhaleleri yapılan TOKİ konut projelerinin hemen çalışmalarının başlaması ve kura yöntemiyle hak sahiplerinin belirlenerek yeni sahiplerine anahtar teslimlerinin yapılması planlanıyor. TOKİ yurt genelindeki barınma ihtiyacını karşılayabilmek için tüm imkanlarıyla sosyal konut projeleri üretmeye devam ediyor.