Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den ayda 304 TL taksitle konut fırsatı

TOKİ, 17 ilde 3 bin 926 adet konutu ayda 304 TL’den başlayan taksitlerle satışa çıkardı. Detaylar haberimizde…

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aralarında İstanbul ve Ankara'nın da olduğu tam 17 şehirde 3 bin 926 adet konutu kurasız şartsız satışa çıkardı. Yeni Şafak Gazetesi’nden Mine Açar’ın haberine göre; konutların fiyatı 91 bin 151 TL’den, aylık taksitleri 304 TL’den başlangıç gösteriyor. Fiyatlar, konutların bulunduğu kata, oda ve metrekare büyüklüğüne göre ise kademeli olarak artıyor.

İSTANBUL'DA KURAYLA

TOKİ, talebin yoğun olduğu illerde kurayla dar gelirli vatandaşı konut sahibi yapıyor. TOKİ'nin İstanbul Silivri'de inşa ettiği ve kuralı sattığı halihazırda 598 adet bağımsız birim bulunuyor. Bunların satış fiyatı 198 bin TL’den başlıyor. TOKİ’nin İstanbul’da Kayabaşı ve Tuzla’da yeni konutlarının ise önümüzdeki aylarda kurayla satışa sunulması bekleniyor.

İSTEYEN İÇİN ARSA SATIŞI

TOKİ, 29 ilde 161 arsayı da satışa çıkardı. Muhammen bedeli yaklaşık 962 milyon TL olan arsalar ‘açık artırma’ yöntemi ile yeni sahiplerini bulacak. Satışa çıkarılacak olan arsalar; konut, gelişme konut, villa konut, ticaret, turizm tesis, rekreasyon alanı, özel eğitim, özel sağlık, rehabilitasyon merkezi, konut dışı kentsel çalışma, çok işlevli merkez, sosyal ve kültürel tesis, akaryakıt istasyonu, tarım imarlı ve imarsız alanlardan meydana geliyor. Açık artırma, 29 Ocak Salı günü saat 13.30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak.

YATAY MİMARİ İLE İNŞA EDİLİYOR

TOKİ tarafından satışa çıkarılan bağımsız birimlerin yüzde 95’i alt ve orta gelir grubu için yapılan sosyal konutlardan oluşuyor. Yaklaşık son 3.5 yıldır yapılan konutların yüzde 84’ü 6 kat ve aşağısında inşa ediliyor. TOKİ, yatay mimari kadar proje geliştirdiği ilin mimari özelliklerine de özen gösteriyor. Gayrimenkullerin birçoğu kurasız ve başvuru önceliğine göre satılıyor. Konutların bulunduğu illere göre yüzde 10, 20 ve 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleriyle ev ve iş yeri sahibi olunabiliyor.