Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den aylık 167 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı

TOKİ’den evi olmayanlara Ekim fırsatı geldi. Fiyatların 50 bin TL’den başladığı projelerde taksitler ise 167 TL’den başlangıç gösteriyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Ekim 2018 itibariyle 5 bin 73 konutu satışa sundu. 35 ilde yer alan konutlar ile başta dar gelirli, emekli ve engelli vatandaşlar olmak üzere evi olmayanlar için büyük bir fırsatı sunuluyor. Posta Gazetesi’nden Hülya Çaylak’ın haberine göre; ekim ayında satışa sunulan evlerin fiyatları 50 bin TL’den taksitleri ise 167 TL’den başlangıç gösteriyor.

KONUTTA İKAMET ŞARTI İSTENİYOR

TOKİ’den konut sahibi olabilmek için bazı şartların karşılanması isteniyor. Alt gelir grubuna hitap eden projelerde sözleşme imzalayanlar evlerini borçları bitene kadar devredemiyorlar. Bunun yanı sıra satın alınan konutta, söz konusu borç bitene kadar alıcının ya da ailesinin ikamet etmesi şartı aranıyor. Konutta ikamet edilmediğinin tespiti durumunda ise sözleşme feshedilebiliyor.

GELİR HESABININ YAPILMASI GEREKİYOR

TOKİ’nin Ekim ayında satışa sunduğu projelerde 1+1’den 4+1’e kadar birçok farklı konut seçeneği yer alıyor. TOKİ’nin projelerinde yer almak isteyenlerin aylık hane halkı gelirinin, en fazla 4 bin 500 TL olması gerekiyor.

TOKİ’den ev sahibi olmak isteyenler projenin yer aldığı il veya ilçedeki Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunabiliyor.

İşte TOKİ’nin Ekim ayında satışa sunduğu evlerin listesi: