Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den dar gelirliye konut müjdesi geldi

TOKİ Başkanı Ömer Bulut’tan dar gelirliye konut müjdesi geldi. Bulut, düşük taksitlerle konut uygulaması başlatacaklarını ifade etti.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut’tan dar gelirliye konut müjdesi geldi. CNN Türk’te yer alan habere göre 2018’de 53 bin konutun satışını, 43 bin evin teslimini yaptıklarını ifade eden Ömer Bulut, önümüzdeki süreçte dar gelirli vatandaşların rahat satın almalarını sağlayacak koşullarda önemli bir sayıda düşük taksitle konut uygulamasını gerçekleştireceklerini açıkladı.

DAR GELİRLİ AİLELER EV SAHİBİ OLACAK

TOKİ’nin şehirlerin yenilenmesi ve dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için çalıştığını vurgulayan Ömer Bulut, projelerin deprem ve diğer afetleri gözeterek yapıldığını söyledi. Dar gelirli ve düşük gelirli insanların konut sahibi olmasını sağlamak için 830 bin sosyal niteliği olan konut yapıldığını ifade eden Bulut; “15 yılda toplam 23 bin 780 derslikli bin 77 okul tamamlandı. Bunun yanı sıra 40 bin 120 yatak kapasiteli 266 hastane, 931 ticaret merkezi, 72 bin öğrenci kapasiteli 189 yurt, 19 stadyum ve toplamda 14 bin 541 sosyal donatı inşa edilmiş ve edilmektedir” diye konuştu.

MİLLET BAHÇESİ PROJELERİ ARTARAK DEVAM EDECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile 28 ilde 52 millet bahçesinin içerisinden yer aldıklarını ifade eden TOKİ Başkanı Ömer Bulut; “İkinci 100 günlük eylem planında 5 millet bahçesi daha tamamlanacak. Ocak ayında İstanbul’da 3 millet bahçesi ihalesi gerçekleşecek. Samsun’da ise 5 adet daha ihale yapılacak. Bu rakam artarak devam edecek. Tüm bunların yanı sıra 14 millet bahçesinin de proje çalışmalarını sürdüreceğiz ve ihaleye hazır hale getireceğiz” dedi.

59 İLDE 134 İLÇEDE 163 KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Kentsel dönüşüm konusunda da açıklamalarda bulunan Ömer Bulut, 17 milyarlık ihale düzenlediklerini ifade etti. 59 ilde 134 ilçede 163 kentsel dönüşüm projesinin devam ettiğini söyleyen Bulut; “Şikâyetler olsa da belirgin memnuniyetsizlik yok. Vatandaşla uzlaşmayı esas alıyoruz. Kentsel dönüşümde daha farklılaşmak gerek. Büyük şehirlerde daha fazla rol almak gerek. İstanbul’da 3 bölgede kentsel dönüşüm ihalesi gerçekleştirdik. Gaziosmanpaşa, Esenler, Üsküdar, Çamlıca Camisi ve çevresi. 2019’dan başlamak üzere kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri çok önemli projelerimizin içinde yer alacak” şeklinde konuştu.