Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den emekli vatandaşa 15 bin konut müjdesi

TOKİ Başkanı Ergün Turan emekli vatandaşlar için 15 bin emekliyi konut sahibi yapmayı hedeflediklerini açıkladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) hiç ev sahibi olmamış, dar gelir sınıfından 15 bin vatandaşı konut sahibi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

2915 yılında hükümet tarafından alınan kararla TOKİ tarafından üretilen neredeyse tüm projelerde yüzde 25 kontenjan hiç ev sahibi olmamış emekli vatandaşa ayrılıyor. 2017 yılında 5 binin üzerinde konutu emekli sahiplerine kavuşturan TOKİ bu yıl içinde de yine 15 bin emekli vatandaşı evlerine kavuşturmayı hedefliyor.

Emekli vatandaşların ev sahibi olabilmesi için tüm çabayı gösterdiklerini ifade eden Başkan Turan, konuta ihtiyaç duyulan ve konut talep edilen her yerde sürekli üretim halinde olmaya motivasyonlarının bulunduğunu söyledi.

Bursa’da TOKİ tarafından 100 adet sosyal konut yapılacağını ifade eden Turan, sadece bir projeden emekli vatandaşlara bin 100 adet konut verildiğini ve Karabükte’de sadece emekli vatandaşlara özel binin üzerinde konut verdiklerini de söyledi.

Arazi bulabildikleri sürece emekli vatandaşlar için konut üretmeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Turan, talebin olduğun her yerde bu talebe erişecek motivasyonlarının olduğunu söyledi.

TOKİ’nin hayata geçiriliş amacının hiç ev sahibi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu ifade eden Başkan Turan 2023 yılındaki konut üretimi hedeflerini 1 milyondan 1 milyon 200 bine yükselttiklerini ve bu hedef doğrultusunda yılda en az 60 bin konut üreteceklerini söyledi.

Anadolu’da vatandaşların aylık 300-400 lira arasında taksitle konut sahibi olabileceğini ve vatandaşların TOKİ’nin internet sitesinden kolaylıkla bu tip evlere ulaşabileceğini söyledi.

Sektör hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Turan, TOKİ’de satılamaz diye bir kavram olmadığını, TOKİ segmentinde hedefin küçülmek değil büyümek olduğunu da vurguladı. Üst segmentlerde oluşabilecek arz fazlalığından dolayı sıkıntı yaşanabileceğini ancak TOKİ segmentin de böyle bir durumun söz konusu olmadığını, TOKİ’nin ürettiğini sattığını söyledi.