Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den emekliler için ucuz konut fırsatı

TOKİ, dar gelirlileri ev sahibi yapmaya devam ediyor. Emekliler için de ucuz konut fırsatı sunuluyor. İşte o fırsatlar…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) açık satışta olan konutlarında emeklinin ev sahibi olabilmesi için uygun koşullar ve uzun vade imkânı sağlıyor. Şu anda TOKİ’nin 36 ilde yer alan 4 bin 759 konutunda özellikle dar gelirli, engelli ve emekli vatandaşlar için önemli fırsatlar sunuluyor.

Posta Gazetesi’nden Meltem Kara’nın haberine göre; konutların taksitleri bu gelir grubundakilerin bütçesine uygun olarak 304 TL’den başlıyor. Fiyatları ise 66 bin TL’den başlangıç gösteriyor. Bu konutlarda başvuru süresi bir kısmı için 29 Mart, bir kısmı için ise 28 Haziran 2019 olarak belirlendi.

PEŞİNAT VE VADE

Ödenmesi gereken peşinat oranları, projeye göre yüzde 10, 12, 15, 20, 25 olarak değişiklik gösteriyor. Peşinata göre vade süresi uzayabiliyor. Örneğin düşük peşinat ödeyen vatandaşın vadesi daha düşük oluyor. Projelerde vade süreleri ise 96, 108 120, 180, 216 ve 240 ay olarak belirlendi. Bu oranlar proje ve projenin yer aldığı ile göre değişebiliyor.

EMEKLİYE YÜZDE 25

TOKİ’nin alt gelir grubu için geliştirdiği konut projelerinde daha önce konut sahibi olmayan emeklilere yüzde 25'lik kontenjan ayrılıyor. Hali hazırdaki bu kontenjanın yanı sıra emeklilerin talepleri doğrultusunda ‘İkinci Bahar Projesi’ ile yeni konut projeleri de inşa ediliyor.