Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den emekliye özel ucuz konut fırsatı

TOKİ, ekim ayında emekli ve dar gelirli grubuna özel ucuz konutları satışa sundu. Fiyatların 50 bin TL’den başladığı projelerde taksitler ise 167 TL’den start alıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye’nin farklı noktalarında konut inşasına devam ediyor. Bu yıl TOKİ, projelerinde özellikle emekli ve dar gelir grubuna odakladı. Güneş Gazetesi’nde yer alan habere göre; TOKİ, ekim ayı itibariyle 3 bin 930 adet konutu daha satışa sundu. 31 ilde yer alan projeler, özellikle emekli vatandaşlar için önemli bir fırsat sunuyor.

240 AY VADE SEÇENEĞİ SUNULUYOR

TOKİ’nin satışa sunduğu evler emekli bütçesine uygun olacak şekilde 50 bin TL’den, taksitleri ise 167 TL’den başlangıç gösteriyor. Söz konusu evlerde 20 yıl yani 240 aya kadar varan vade seçenekleri sunuluyor.

BAŞVURANLAR İÇİN GELİR SINIRI VAR

Emekli grubuna hitap eden konutlar 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçeneklerinden meydana geliyor. TOKİ’nin projelerinden ev sahibi olmak için aylık hane halkı gelirinin en fazla 4 bin 500 TL olması şartı aranıyor.

TOKİ’nin projelerinden konut sahibi olmak için Halkbank ya da Ziraat Bankası şubelerine başvurmak yetiyor.

TOKİ EVLERİNE BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ’nin emeklilere özel konutlarından birine sahip olmak için bazı şartları taşıyor olmak gerekiyor. Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet etme şartı aranıyor. Ayrıca projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra TOKİ’den daha önce konut ve konut kredisi almamış olma şartı ile başvuran kişinin kendisine, eşine veya velayetindeki çocuklara ait mülkiyetin olmaması şartı da aranıyor.

İşte TOKİ’nin ekim ayında satışa sunduğu konut projeleri ve fiyatları: