Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den her projede emekliye yüzde 25 kontenjan!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) “İkinci Bahar” kampanyası kapsamında her projede emekli vatandaşlara yüzde 25 kontenjan ayırıyor.

Dar gelirli aileler başta olmak üzere konut sahibi olmak isteyen her vatandaşı yurdun dört bir yanında ev sahibi yapmaya devam eden Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) emekli vatandaşları da unutmuyor.

Emeklileri konut sahibi yapmak için yurdun dört bir yanında “İkinci Bahar” kampanyasını geliştiren Toplu İdaresi kampanya kapsamında her projede emekli vatandaşlar için yüzde 25 kontenjan ayırıyor.

Uygun fiyatlı daireleri uygun ödeme koşulları ve düşük tutarlı taksitlerle konut sahibi yapan TOKİ, dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere, orta gelir sınıfındaki aileler ve daha önceden hiç konut satın almamış emekli vatandaşlar için de sosyal konut projeleri üretmeye devam ediyor.

Hem Anadolu’da hem de büyük şehirlerde uygun fiyatlı konut projeleri üreten TOKİ şimdide emekli vatandaşa ‘İkinci Bahar’ kampanyası kapsamında Bursa’nın en popüler ilçelerinden Nilüfer’de inşaat çalışmalarına başlanan bin 201 adet konutluk projede yaşam başladı. Yüzde 25 kontenjanı kampanya kapsamında emekli vatandaşlara ayrılan Bursa Nilüfer TOKİ Konutları projesi kapsamında toplam bin 201 adet daireye yer veriliyor.

Yaşamın start aldığı proje hakkında konuşan TOKİ Başkanı Ergün Turan, projeden daire satın almak isteyen toplam 12 bin 955 emekli vatandaşın başvuruda bulunduğunu bildirdi. Kura çekilişlerinin gerçekleştirildiğini aktaran Başkan Turan, projenin tamamlandığını ve emekli vatandaşların yeni yuvalarına yerleştiğini ve bu mutluluğa ortak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı.