Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ'den ilçeye 520 konut daha geliyor

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Mersin Mut’ta toplam 520 adet konut inşa edilecek.

TOKİ Mersin’in Mut ilçesinde 2. Etap Toplu Konut projesi kapsamında 520 adet konut üretecek. Türkiye’nin dört bir yanında özellikle dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için sürekli üretimlerine devam eden TOKİ’den bir dev projenin daha müjdesi geldi.

TOKİ tarafından bu defa da Mersin’in Mut ilçesinde bünyesinde 520 adet konut barındıran bir sosyal konut projesine imza atacak. Alt gelir başta olmak üzere konut ihtiyacı olan vatandaşların en temel gereksinimlerinden bir tanesi olan barınma ihtiyacını karşılamak için sürekli sosyal konut üretimi içinde olan Türkiye’nin en büyük sosyal konut üretici TOKİ’nin Mut ilçesine projede 2. Etap için yaptığı başvuru kabul edildi.

TOKİ ve Mut Belediyesi ortaklığında hayata kazandırılacak olan sosyal konut projesi hakkında önemli detaylar veren Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, özellikle alt gelir sınıfında yer alan aileleri konut sahibi yapabilmek adına haya geçirilen projenin ikinci etabı için yapılan başvurunun kabul edildiğini duyurdu.

Başvuruları belediye kapsamında toplamaya çalıştıklarını ifade eden Mut Belediye Başkanı Yılmaz, bu projeyle birlikte özellikle dar gelirli ailelerin konut sahibi olunmasının amaçlandığını ve bu hususta belediye olarak sütlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını ifade etti.
TOKİ Mut 2. Etap konut projesinde 520 adet konuta yer verildi. Projede yer alan konutlar alt gelir grubu için 2+1 formatında tasarlandı. Standart konut grubu için ise 3+1 formatında konutlar tasarlandı. Mut merkez Deveci Mahallesi’ne geçen yıllarda yapılan TOKİ Mut 1. Etap’ın yanında konumlanacak projede başvurular Mut Belediyesi kapsamında alınmaya başladı.

Projede yer alan 2+1 konutlar için başvuru bedeli 4 bin TL olarak, 3+1 tipinde tasarlanmış konutlar için ise başvuru bedeli olarak 6 bin TL isteniyor.