Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den İstanbul’a 4 bin yeni konut geliyor

TOKİ Başkanı Ergün Turan 2018 yılı genelinde İstanbul içinde 4 bin 500 ile 4 bin adet arasında sosyal konut üretmeyi planladıklarını söyledi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul’da ve Türkiye genelinde hayata geçirecekleri projelerden bahsetti. 2018 yılında İstanbul genelinde 3 bin 500 ile 4 bin arasında sosyal konut üreteceklerini söyleyen Turan yeni ve büyük projelere imza atacaklarının da müjdesini verdi.

İstanbul’dan 3 bin 500 ile 4 bin arası yeni konut

Anadolu Ajandı Finans Merkezi’ne katılan Başkan Turan burada TOKİ projeleri ve konut sektörüne ilişkin kendisine yöneltilen soruları yanıtlandırdı. TOKİ’nin İstanbul’da sosyal konut üretmekten vazgeçmediğini ifade eden Turan yıl içinde 3 bin 500 ile 4 bin arasında konut üretimi yapacaklarının müjdesini verdi.

Silivri, Hoşdere ve Tuzla’ya sosyal konut projeleri

TOKİ’nin 2018 yılı hedeflerinden bahseden Turan İstanbul’da Silivri, Hoşdere ve Tuzla’da sosyal konut üreteceklerini İstanbul’da en az 3 bin 500 sosyal konut üretimi olan hedeflerinin Türkiye genelinde 60 bin ile 70 bin arasında olduğunu söyledi.

Sektörün durumunun güçlü olduğunu belirten Turan, istanbul’daki sosyal konut taleplerine yetişmekte güçlü çektiklerini ancak İstanbul’da sosyal konut projelerini hayata geçirmekten vazgeçmeyeceklerini açıkladı.

TOKİ segmentinde balon yok

Sektörde bazı zamanlarda lüks segmentte bir arz şişkinliği oluşabileceğini ancak bunu da kısa sürede kendini regüle edebildiğini belirten Turan TOKİ segmentinde bir balondan bahsetmenin mümkün olmadığını ve üretilen tüm sosyal konutların satıldığını ifade etti.

Konut kredisi faiz oranları yüzde 1’in altında olmalı

Kont kredisi faiz oranları hakkında da açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Turan, herkesin zorlandığı noktada bankaların karlarının artmasının bir sorun olduğunu belirterek faiz oranlarının mutlaka yüzde 1’in altına düşürülmesi gerektiğinin altını çizdi.