Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den İstanbul'a bin 356 konutluk yeni proje

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Avrupa Yakası ilçelerinden Silivri’ye bin 356 konutluk yeni proje yapılacak.

Silivri’nin yeni TOKİ projesinin ihalesi ise 28-29 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Projeyle ilgili çalışmalar ihalenin hemen ardından start alacak.

2018 yılında türkiye genelinde en az 60 bin istanbul’da ise 3 bin 500 adet sosyal konut üretmeyi planlayan Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ tarafından geliştirilecek yeni İstanbul projesinin yeri belli oldu. TOKİ bin 356 konuta yer verilen yeni projesini İstanbul’un sakin ve düzenli lokasyonlarından Silivri’de hayata kazandıracak.

İstanbul Silivri’de gerçekleştirilecek TOKİ projesinin ilk etabının ihalesi 28 Mart 2018 tarihinde saat 14.30’da yapılacak. İhalenin ardından projenin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmalar da start alacak.

2 etap şeklinde tasarlanan projenin ilk etabından 598 konut, ikinci etabında ise 758 konut bulunması bekleniyor. İkinci etabın ihalesi ise 29 Mart 2018 tarihinde saat 14.30’da yapılacak.

İhale kapsamında konutların dışında 24 adet ticari ünite, 1 tane okul, 1 tane de cami yer alıyor.

Projenin işleyişi hakkında detay veren TOKİ Genel Başkanı Ergün Turan, Silivri projesinin kuralarının bu yıl çekilerek hak sahiplerinin belirleneceğini ve İstanbul’da hayata kazandırılan TOKİ projeleri arasında en uygun fiyatlı projenin Silivri projesi olacağını söyledi.

Kura için başvuruların ne zaman başlayacağının ise en kısa sürede duyurulması bekleniyor.