Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den RTÜK’e İstanbul’da yeni bina

TOKİ, RTÜK için İstanbul Beşiktaş’ta yeni bina inşa edecek. Binanın ihalesi 24 Ocak 2019’da gerçekleştirilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) için İstanbul Beşiktaş’ta yeni bina inşa edecek. Habertürk'ten Mehmet Demirkaya'nın haberine göre; RTÜK İstanbul Temsilciliği’nin faaliyet göstereceği yeni binanın ihalesi 24 Ocak 2019’da gerçekleştirilecek.

2 BİN METREKARE İNŞAAT ALANINA SAHİP OLACAK

RTÜK İstanbul Temsilciliği’nin mülkiyetinde yer alan bina 2016 yılında yıkılmıştı. Gayrettepe (Dikilitaş) Mahallesi Yıldız Posta Caddesi'nin güney paralelindeki Vefabey Sokak üzerinde bulunan ve üzerine yeni binanın yapılacağı arsa toplam 511 metrekare büyüklüğe sahip.

TOKİ’nin ilanına göre, ihalesi 24 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yeni bina iki bodrum, yedi normal kattan oluşacak ve 500 günde tamamlanacak. Konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak olan bina, yaklaşık 2 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak.

FONKSİYONLARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

İki merpen ve iki asansör bulunacağı yeni RTÜK binasında toplantı salonu, üst kurul toplantı salonu, başkanın odası, uzman odaları, temsilci odası, radyo kayıt odası, arşiv, bilgi-işlem, idari birimler, yemekhane (çatı katında), bay-bayan mescitler, sekreterlik, çay ocağı, otopark gibi üniteler yer alacak.