Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ'den şehit aileleri ve gazilere bin 542 konut

"Şehit aileleri ve gazileri kurasız ev sahibi yaparak vatan borcumuzu ödeme çalışıyoruz" diyen Ergün Turan, bu konuda çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan; şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri konut sahibi yapmak için çalışma yürüttüklerini söyledi. Turan, "Ülkemiz için canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve gazilerimize minnet borcumuzu ödemeliyiz" diye konuştu.

Kurasız ev sahibi olabiliyorlar

Şehit aileleri ve gazilere 519 milyon liralık faizsiz konut kredisi sağlayıp, bin 542 konut verdiklerini ifade eden Turan, TOKİ'nin yaptığı evler için özel kontenjan ayrılan şehit aileleri ve gazilerin sadece almak istedikleri konutu belirlemek için kura çektiğini belirtti.

TOKİ olarak toplamda 708 bin 154 konut ürettiklerini ve bu konutlardan 18 bin 304 şehit ailesi ve gazilerin yararlandığını belirten Turan, "Vatanımıza canını feda eden şehitlerimizin yakınlarını ve gazilerimizi kurasız ev sahibi yaparak minnet borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Bu ülkeyi bizlere armağan eden, vatan ve bayrak aşkı için cepheye koşmuş şehitlerimizi tekrar yad ediyoruz. Mekanları cennet olan şehitlerimizin ailelerine desteğimizi TOKİ olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Bunun yanında gazilerimizi de konut sahibi yapmaya devam ediyoruz." diye konuştu.