Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den Yüksekova’ya 3 bin konut

Yurdun dört bir yanında sosyal konutlar üretmeye devam eden TOKİ Hakkâri Yüksekova’da altı farklı bölgede 3 bin 63 adet konut inşa edecek.

Türkiye’nin her yanında en temel ihtiyaçlardan bir tanesi olan barınma ihtiyacını karşılamak için sosyal konut projeleri üretmeye devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde terör mağduru vatandaşları da unutmuyor.

Terör mağduru vatandaşların yeni konutlarına kavuşabilmesi için çalışmalarına tüm hızıyla devam eden TOKİ Hakkari Yüksekova’da 3 bin 63 adet yeni konut inşa ediyor. Yüksekova’da terör örgütü PKK’nın yakıp yıktığı yerler yeniden inşa ediliyor.

Terör mağduru vatandaşların yeni yaşam alanları ve şehirleri kent kimliğini koruyarak, merkezi niteliklerle yoğun bağları olan, halkın beklentisine yanıt verebilen, güçlü fiziki ve sosyal altyapıya sahip olacak şekilde yeniden imar ve inşa ediliyor.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Yüksekova’da altı bölgede 3 bin 63 adet konut inşa edeceklerini ve proje tamamlandıktan sonra Yüksekova’nın yepyeni bir çehreye kavuşacağını söyledi. "Sosyal donatısından camisine, dükkânından ticaret merkezine yeni bir şehir inşa ediyoruz” diyen Turan, inşası tamamlandıktan sonra projelerde yeni istihdam alanları ve yeni iş olanaklarının oluşacağının da müjdesini verdi.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde terör örgütü PKK tarafından yakılıp yıkılan ve harabeye çevrilen şehirler yeniden hayata kazandırılıyor. Bölgede yaşayan terör mağduru vatandaşların da tahrip olan evlerinin yerine yenileri inşa edilerek barınma sorunları TOKİ tarafından çözülüyor.

TOKİ tarafından Hakkari ilinde hayata geçirilen yatırımlar hakkında önemli açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Turan, bugüne kadar 4 bin 129 adet konutun yapım aşamasına başladıklarını ve bin 66 adetinin teslimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Turan, ilde 5 cami, 3 hastane, 1 spor salonu, 1 kamu hizmet binası, 1 aile sağlık merkezi, 1 ticaret merkezi ve 4 adet okul inşa ettiklerini tüm bunlar için de 2 milyar TL’lik yatırım yaptıklarının bilgisini paylaştı.