Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’den yüzde 20 indirim kampanyası

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından geliştirilen yüzde 20 indirim kampanyası 24 Nisan 2018 tarihinde start alıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından geliştirilen yüzde 20 indirim kampanyasından yaralanmak isteyen vatandaşlar banka kredisini 120 ay vade fırsatı ve yüzde 0,99 faiz oranları ile kullanma şansına sahip olacaklar.

Yüzde 20 indirim kampanyası hakkında önemli açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu erken ödeyip tapusunu almak isteyen vatandaşlar konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her sene yüzde 20 indirim kampanyası 24 Nisan 2018 başlayacağını kamuoyuna duyurdu.

TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyası kapsamında konut ve iş yeri sahiplerinin borç bakiyelerini Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları bankalardan çekecekleri kredileri ile de kapatabilecekleri hakkında konuşan Turan, konut faiz oranlarının yüzde 1 altına girmesi gerektiğini bankalara bildirdiklerini söyledi.

Bankaların bu çağrıya cevap verip konut kredisi faizlerinin 50 bin TL’ye kadar 120 ay vade imkânı ile yüzde 0,99 ineceğinin müjdesini de veren Turan, 50 bin TL’nin üzerindeki kredi oranları ise 120 aya kadar yüzde 1,06 faiz oranıyla verileceğini söyledi.

Yapılan bu uygulama ile bu konudaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘faiz indirimi’ çağrısına da eşlik etmiş olduklarını belirten Turan, 18 Mayıs 2018 tarihinde TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyasının da son bulacağını söyledi.