Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’nin 2023 hedefi 1 milyon 200 bin konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı 2013 yılına kadar 1 milyon 200 bin adet sosyal konut üretmeyi hedeflediklerini söyledi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan konut sektörü ve TOKİ’nin yürüttüğü çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulundu. TOKİ’nin 2023 yılına koyduğu 1 milyon sosyal konut üretimi hedeflerini yükselttiklerini açıklayan Turan, bu rakamı 1 milyon 200 bin konut seviyesine yükselttiklerini söyledi.

Türkiye’de öncelikli olarak hiç ev sahibi olmamış dar gelir sınıfından ve emekli vatandaşlara konut üretmek için hayata geçirilen Başbakanlık’a bağlı TOKİ yurt genelinde konut sahibi olmayan kimse kalmasın diye çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor.

Her yıl binlerce emekliyi ve dar gelirli vatandaşı konut hayallerine kavuşturan TOKİ 2023 yılı için koyulan 1 milyon konut üretimi hedefini 1 milyon 200 bin konuta çıkardı. Bu minvalde çalışmalarını hızlandıran TOKİ bu yıl itibariyle yılda en az 60 bin en çok 70 bin konut üretmeyi hedefliyor.

Geçen yıl 5 bin emekli vatandaşı konut sahibi yapan TOKİ, Bursa’da emekli vatandaşlara verilmek üzere 100 konutlu yeni projesine başladı. Karabük ilinde de binin üzerinde emekli vatandaşı evine kavuşturan TOKİ, sadece tek bir projeden emekli vatandaşlara bin 100 adet konut ayırdı.

Emekli ve dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için 2018 yılında da en az 60 bin konut üretimi yapmayı planlayan TOKİ’nin 2023 hedefi yukarı yönlü revize edilerek 1 milyon 200 bin konuta yükseldi.

TOKİ’nin ürettiği her konuta sahibine kavuşturduğunu belirten Turan, TOKİ segmentinde bir şişkinlikten bahsetmenin mümkün olmadığını, TOKİ daha çok çalışması ve üretmesi gerektiğini, kurum olarak küçülmeye değil büyümeye gidilmesi gerektiğinin altını çizdi.