Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’nin 50 bin konutu için kura çekiliş tarihi

TOKİ’nin 50 bin sosyal konut projesine başvuranlar kura çekilişinin ne zaman yapılacağını merak ediyor tüm detaylar haberimizde…

TOKİ’nin 50 bin konut projesi için başvuru süreci hala sürüyor. TOKİ’den süreç hala devam ederken bir son dakika gelişmesi daha geldi. CNNTürk’te yer alan habere göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 22 ilde 198 iş yeri ile 6 ilde 25 konutu açık arttırma ile satışa sundu. Süreç içinde gelen haberler ise, TOKİ 50 bin konut projesine ilgiyi daha çok arttırdı. TOKİ için kuralar ne zaman ve kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TOKİ 50 bin konut projesine başvuru yapmış vatandaşlar kura sonucunun ne zaman açıklanacaklarını merak ediyorlar. TOKİ kura tarihi henüz daha belli değil. Ama 19 Nisan 2019 başvuru süreci tamamlanana kadar kura çekilişi olmayacak. Tahminlere göre 19 Nisan tarihinden kısa süre sonra olacağı belirtiliyor. TOKİ kura tarihlerini, TOKİ’nin internet sayfası üzerinden takip edebilirsiniz. Henüz kura tarihleri belli olmadığı için “TOKİ KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?” sorusuna kesin bir cevap vermek mümkün değil.

TOKİ 50 BİN KONUT SON BAŞVURU TARİHİ

TOKİ başvuru tarihleri ise, henüz TOKİ 50 bin konut projesine başvurmamış adayların en çok merak ettikleri şey oluyor. Normal başvurular, 11-22 Mart tarihleri arasında yer alırken 25 Mart’ta dul, yetimlerin ve şehit ailelerinin başvuruları başladı.
19 Nisan tarihinde tüm kategorilerdeki başvurular sona eriyor.

TOKİ 50 BİN KONUT PROJESİ İLE İLGİLİ DETAYLAR

TOKİ’nin 50 bin konut projesi için ödeme yapılacak peşinatlar yüzde 10 ile başlayacak. Peşinatlar ise Yüzde 12, yüzde 15 olarak belirlendi. Konutlar 240 aya kadar taksitlendirilebilecek. 2 oda 1 salon daireler için 388TL’den taksitler ile başlayacak. 50 bin konutun 6 bin 300 tanesi İstanbul’da, 2 bin 934 tanesi Ankara’da, 2 bin 500 tanesi İzmir’de, 2 bin 200 tanesi ise Adana’da hayata kazandırılacak. Başvurular Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığı ile yapılacak.