Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’nin bin TL’den az taksitli evleri satışta

TOKİ, kasım ayında birçok farklı ildeki konutları satışa sundu. İşte TOKİ’nin bin TL’yi aşmayan taksitlerle alınabilecek evleri…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği konut projelerini dar gelirli vatandaşları da hesaba katarak, düşük taksitlerle satışa sunuyor. Posta Gazetesi’nde yer alan habere göre; bu kapsamda kasım itibarıyla 4 bin 11 konut, bin TL az taksitle satılıyor. 29 ilde hayata geçirilen konutların fiyatları ise 50 bin TL’den başlıyor. Projelerde yer almak isteyenlere 20 yıla kadar ödeme imkanı sunuluyor.

ŞARTLARIN KARŞILANMASI BEKLENİYOR

TOKİ’den konut sahibi olmak isteyenleri bazı şartlar bekliyor. Alt gelir grubu projelerinden konut sahibi olanlar ve sözleşme imzalayanlar, konutlarını borçları bitene kadar devredemiyorlar. Bazı projelerde ise satın alınan konutta borç bitene kadar alıcının veya ailesinin ikamet etmesi şartı aranıyor. Konutta ikamet edilmediğinin tespiti durumunda ise sözleşme feshedilebiliyor.

EN FAZLA 4 BİN 500 TL GELİR

TOKİ’nin konutlarından bazıları kurayla satılıyor. Söz konusu kuralarda dar gelirli vatandaşlara öncelik veriliyor. Bazı konutlarda aylık hane halkı gelirinin en fazla 4 bin 500 TL olması şartı aranıyor.