Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’nin indirim kampanyası 21 Eylül’de başlıyor

TOKİ’nin borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyenler için düzenlediği indirim kampanyası 21 Eylül’de başlıyor. Kampanya ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl düzenlediği indirim kampanyası 21 Eylül’de başlıyor. Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyenler için yüzde 24 indirim sağlanıyor. Borcun tamamını kapatamayacak olan vatandaşlar da kampanyadan yararlanabiliyor. Bunun için borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla yapılan peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından yararlanılabilecek.

TOKİ’NİN İNDİRİM KAMPANYASINDAN KİMLER YARARLANABİLİYOR?

TOKİ’nin 21 Eylül’de başlayacak olan indirim kampanyasından Haziran 2017 sonuna kadar gerçekleşen ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabiliyor. 12 ay ya da daha az vadesi kalan projeler ise TOKİ’nin indirim kampanyasından yararlanamayacak.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASININ SON TARİHİ NE ZAMAN?

TOKİ’nin indirim kampanyasından yaklaşık 192 bin konut ve işyeri alıcısının yararlanması bekleniyor. Peki TOKİ’nin indirim kampanyasının son tarihi ne zaman? İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül ile 19 Ekim 2018 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuru yapması gerekiyor. Başvuruların son tarihi 19 Ekim olarak belirlendi. Bu tarihten sonra yapılacak olan borç kapatmalarında indirim oranı yapılmayacak.

İndirim kampanyasından yararlanarak borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.