Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’nin indirim kampanyası ile yaklaşık 5 bin kişi borcunu kapattı

TOKİ’nin borcunu erken kapatanlar için düzenlediği yüzde 24 indirim kampanyasına 11 günde yaklaşık 4 bin 955 konut ve iş yer alıcısı başvurdu.

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) yüzde 24 indirim kampanyasına 11 günde yaklaşık 4 bin 955 konut ve iş yer alıcısı başvurdu. 212 milyon 35 bin TL’lik borcun kapatıldığı kampanya ile vatandaşlar tapularını almaya hak kazandı. Ayrıca, borcunun belli bir kısmını ödeyen 527 kişi de 16 milyon 455 bin TL’lik borcu kapatarak, yüzde 24 indirim kampanyasından yararlandı. Bununla birlikte kampanyadan toplam 5 bin 482 vatandaş yararlandı.

KREDİ KULLANMADAN ÖDEME YAPILAN ORAN SEVİNDİRDİ

Dar ve orta gelirli aile ve bireylerin borçlarını en rahat ve en kolay ödeme yapabilmeleri için sürekli kampanyalar düzenlediklerini ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan; “Gerek katılım oranı gerekse kredi kullanmadan ödeme yapılan oran bizleri sevindirdi. Kredi çekilmeden gelen para Türkiye ekonomisine kazandırılmış oldu” diye konuştu.

KAMPANYAYA SON BAŞVURU TARİHİ 19 EKİM 2018

TOKİ’nin borcunu erken kapatanlara yüzde 24 indirim kampanyası konut ve iş yeri alıcıları için 19 Ekim 2018’e kadar devam edecek. Ergün Turan; bu tarihten sonra yapılan borç kapatmalarında indirim oranından yararlanılmasının mümkün olmayacağını ifade etti.

Yüzde 24 indirim kampanyasından, satışları 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabiliyor. 12 ay veya daha az vadesi kalan projeler indirim kampanyasından yararlanamıyor.

İndirim kampanyasına başvuranların başvuru tarihi itibarıyla idareye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.