Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’nin indirim kampanyası resmen başladı

TOKİ’nin borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyenler için düzenlediği indirim kampanyası resmen başladı. Kampanya ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl düzenlediği indirim kampanyası bugün (21 Eylül) itibariyle resmen başladı. Borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyenler için yüzde 24 indirim sağlanıyor. Borcun tamamını kapatamayacak olan vatandaşlar da bakiyenin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla yapılan peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından yararlanılabilecek.

TOKİ’NİN İNDİRİM KAMPANYASINDAN KİMLER YARARLANABİLİYOR?

Bugün resmen başlayan TOKİ indirim kampanyasından Haziran 2017 sonuna kadar gerçekleşen ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabiliyor. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler ise TOKİ’nin indirim kampanyasından yararlanamıyor.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASINDA SON TARİHİ 19 EKİM

Yaklaşık 192 bin konut ve işyeri alıcısının bu yılki TOKİ indirim kampanyasından yararlanması bekleniyor. Peki TOKİ’nin indirim kampanyasının son tarihi ne zaman? İndirim kampanyası 21 Eylül itibari ile başladı. Kampanyada son tarih ise 19 Ekim 2018 olarak belirlendi. Söz konusu bu tarihler arasında bankaya başvuruda bulunulması gerekiyor. 19 Ekim’den sonra yapılacak olan borç kapatmalarında indirim oranı yapılmayacak.

TOKİ’nin indirim kampanyası ile borçlarını kapatan kişiler istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.