Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ'nin inşa ettiği Torbalı konutlarının 2. etabı için görüşmeler sürüyor

TOKİ tarafından İzmir'in Torbalı ilçesine bağlı Ayrancılar'da inşa edilen Torbalı Konutları'nın 2. etabı için görüşmeler yoğun olarak devam ediyor.

İzmir’in Torbalı ilçesine bağlı Ayrancılar’da Başbakanlık Toplu Konut idaresi (TOKİ) tarafından 315 konut ve 8 işyeri bulunan projenin yapımına başlandı. Çalışmalar ise hız kesmeden devam ediyor.

Torbalı'nın en büyük mahallesi Ayrancılar'da TOKİ'nin 315 konut, 8 dükkan inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi için, 22 Mayıs'ta ihale yapıldı. Yükseklikleri zemin +5 olan konutların 156'sı 2+1 ve 159'u ise 3+1 planında inşa ediliyor.

Dükkanlar ve konutlar iç içe tasarlandı

Proje aşamasında modern ve yerel mimari sentezlendi. Cephelerde söveler ve dekoratif pencereler ile farklılık oluşturulmaya çalışıldı. Dükkanlarla konutlar iç içe tasarlandı. Konutların yanı sıra donatı alanları, meydanı, dükkanları, geniş peyzaj, yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanları ile tüm ihtiyaçlara yanıt verecek yeni bir yerleşim alanı oluşturuldu.

AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı'ya büyük bir göç
yaşandığını söyleyerek,

“2. Etap Torbalı Konutları için görüşmeler devam ediyor”

"Torbalı'da ev edinme, burada yaşama yada iş kurma talebi oldukça fazla. TOKİ için yaptırdığımız anket verilerine baktığında İzmir'in en marka ilçesinde oturan da Torbalı'da yatırım yapmak ya da oturmak amacıyla ev edinmek istiyor. Son üç yılda nüfusumuz 45 bin dolayında arttı. Her ay yeni bir mahallemiz oluyor. İZBAN bu anlamda yeni bir dönemin başlangıcı oldu. İlçede yaşam kalitesi arttıkça, ulaşılabilirlik, sağlık ve eğitim gibi temel hizmetlerde de önemli artışlar olunca Torbalı çekim merkezi oldu. Şu anda özellikle konut sektörü ilçemizin büyüme lokomotifi oldu.

Tarımsal üretimde, ihracatta, sanayide de Türkiye'de ilk 5 ille yarışacak potansiyele ulaştık. Torbalı'nın önü açık. Burada gelecek var. Yatırımcılara da belediye olarak her türlü desteği kolaylığı sağlıyoruz. Bu başarı hikayesinde her Torbalı'lının payı bulunuyor. TOKİ'nin 2. Etap Torbalı konutları içinde görüşmelerimiz yoğun biçimde devam ediyor" diye konuştu.