Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’nin sosyal konut projesine 587 bin başvuru

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, 50 bin sosyal konut için başvuru sayısının şu anda 587 bine ulaştığını açıkladı. İşte detaylar…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlar için başlatılan sosyal konut projeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mahalle kültürü ile yatay mimariyi esas alan medeniyete uygun sosyal konut projelerin 67 ilde uygulanacağını söyleyen Murat Kurum; “50 bin konut için başvuru sayısı şu anda 587 bine ulaştı” dedi. Talebin çok olduğu projeler için ilk etapta hak sahiplerinin kurayla belirleneceğini ifade eden Bakan Kurum; “Ancak gelen tüm taleplere göre çalışmalarımızın da yol haritası belirlenecek. İhtiyacın ve talebin olduğu il ve ilçelerde ayrıca çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

“5 Yılda 250 Bin Konut” hedefine ilişkin de konuşan Murat Kurum; “Başta 50 bin konutluk proje içinde yer almayan iller olmak üzere sosyal konutta başlattığımız bu hedefi gerçekleştirmek üzere hazırlıklarımızın ilk etabı için gelecek günlerde ihaleye çıkıyoruz. Vatandaşlar, 2+1 ya da 3+1 konutlar için kira öder gibi uygun tutarlarla ev sahibi olabilecek. Başvurularda son tarih ise 19 Nisan. Bu tarihten sonraki 100 gün içerisinde 10 bin konutun ihalesi yapılacak. Ve ardından sosyal konutların inşaatına hemen başlanacak” ifadelerini kullandı.