Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’nin yüzde 24 indiriminden 13 bin kişi yararlandı

TOKİ’nin borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlattığı indirim kampanyasından 13 bin 321 vatandaş yararlandı.

Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından başlatılan kampanyadan toplamda 13 bin 321 vatandaş yararlandı. Yüzde 24 indirimin uygulandığı kampanya ile toplamda 588 milyon 575 bin TL hasılat elde edildi.

YÜZDE 97’Sİ YASTIK ALTINDAN ÖDENDİ

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı yazılı açıklamada yüzde 24 erken indirimi ile önemli bir fırsat sunduklarını belirtti. Kampanyanın oldukça ilgi gördüğünü söyleyen Ergün Turan, yapılan kısmi ödemeler de dahil olmak üzere toplamda 588 milyon 575 bin TL hasılat elde edildiğini ifade etti. Turan; ödemelerin yüzde 97'sinin yastık altından yapıldığını belirtti.

TOKİ’nin indirim kampanyasından borç bakiyesinin hepsini kapatamayacak vatandaşlar da yararlandı. Ergün Turan, bu kapsamda bin 907 vatandaşın 64 milyon 260 bin TL peşin ödeme yaptığını söyledi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ TÜRK EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ

İnşaat sektörünün alt sektörleriyle her geçen gün büyümeye ve Türk ekonomisinin lokomotifi olmaya devam ettiğini belirten Ergün Turan, sektörün çok geniş ve hızlı şekilde katmanlara ulaştığını da sözlerine ekledi.