Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ’ye 2 gün içinde 10 bin başvuru

TOKİ’nin 67 şehirdeki 50 bin yeni sosyal konut hamlesi yoğun ilgi gördü. 2 gün içinde 10 bin başvuru geldi.

Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) 67 şehirde, 140 projeyle yürütülecek 50 bin yeni sosyal konut hamlesi geldi. Söz konusu bu projeye 2 gün içinde 10 bin 820 kişi başvuru yaptı. TOKİ’nin internet adresi, yoğun ziyaretçi sebebiyle kitlendi. Bunun üzerine sitede kapasite artırımına gidildi. Öte yandan çağrı merkezlerinin telefon trafiğinde de artış yaşandı.

YOĞUN TALEP HALİNDE KURA ÇEKİLECEK

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 50 bin yeni sosyal konut hamlesinin ayrıntılarını düzenlenen basın toplantısında paylaşmış ve 6 Mart itibarıyla talep toplamaya başladıklarını belirtmişti.

Yoğun bir ilgi olduğunu ve talep toplama işleminin 19 Nisan 2019’a kadar devam edeceğini belirten Ömer Bulut, kontenjanı aşan talep olacağını öngördüklerini söyledi. TOKİ Başkanı Bulut, fazla talep gelmesi halinde noter huzurunda kura çekileceğini ve hak sahiplerinin bu şekilde belirleneceğini ifade etti.

TOKİ’nin üreteceği 50 bin konutun 32 bin 198’i 2+1, 17 bin 802’si ise 3+1 olarak inşa edilecek. Ömer Bulut, alt gelir grubu vatandaşların daha rahat konut sahibi olabilmelerinin sağlanabilmesi açısından 2+1 konut sayısının yüzde 64 olduğunu sözlerine ekledi.

36 AYDA TESLİM EDİLECEK

TOKİ’ye gelen yoğun talep üzerine ihale sürecinde hızlanmaya gidildi. Ömer Bulut, bazı projelerde ihale sürecinin tamamlandığını, bazılarında ise ihale sürecine girildiğini söyledi. İhalesi henüz başlayamayan projelerde ise bir an önce ihaleye gidilecek. Projesi ihale edilen konutlar 36 ay içinde tamamlanıp yeni sahiplerine teslim edilecek.