Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Trabzon Çaykara kentsel dönüşüm alanına girdi

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte Trabzon Çaykara'daki bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi. İşte kararla ilgili tüm detaylar...

Trabzon’un Çaykara ilçesinde yer alan bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi. Söz konusu karar Resmi Gazete’de yayımlandı ve resmen yürürlüğe girdi.

2018/11416 sayı ile yürürlüğe giren kararda “Trabzon ili Çaykara ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi hakkındaki ekli kararın yürürlüğe konulması; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 23/11/2017 tarihli ve 15187 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 73’üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 8/1/2018 tarihinde kararlaştırılmıştır” denildi.

Kararnamenin yayımlandığı Resmi Gazete’de, “Kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan edilen sınırlar içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz” ifadelerine yer verildi.

Bölgenin önemli turistik yerlerinden Taşkıran ve Uzungöl Trabzon iline bağlı bir ilçe olan Çaykara’da yer alıyor. Çaykara il merkezine 76 kilometre uzaklıkta konumlanıyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.