Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Tual Bahçekent'in ticari üniteleri 12 Kasım'da ihaleye çıkacak

Emlak Konut GYO güvencesiyle Dağ Mühendislik tarafından Bahçeşehir'de yükselen Tual Bahçekent'in ticari birimlerinin yer aldığı Tual Çarşı, 12 Kasım'da ihaleye çıkacak.

İstanbul'un gelişmeye devam eden bölgelerinden Bahçeşehir'de hayata geçirilen Tual Bahçekent projesinin ticari alanlarının yer aldığı Tual Çarşı'nın ihale tarihi belli oldu. Dükkan, hastane, devlet okulu, özel okul ve kreş bölümlerinden oluşan toplam 186 ticari birimin yer aldığı Tual Bahçekent'in 175 birimlik Tual Çarşı bölümü, gelen yoğun talep üzerine 2017 Ocak yerine 12 Kasım'da ihaleye çıkacak.

Yatırımcılara kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor

Tual Bahçekent projesinin Bahçeşehir'in yeni çekim noktası haline gelmeye aday Hoşdere bölgesinde inşa edileceğini hatırlatan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, projenin yeni uydu kentin önemli bir parçasını oluşturduğunu belirtti.

Kurum, "Hoşdere bölgesinde oluşturduğumuz Bahçekent adlı uydu kentimizin önemli bir parçasını oluşturan Tual Bahçekent'te sahiplerini bulacak 175 ticari ünitenin ihalesi 12 Kasım tarihinde gerçekleşecek. 2016 yılının son ihalesi olan Tual Bahçekent’teki ticari üniteler yatırımcılara kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Gerek üçüncü havaalanına ve gerekse üçüncü köprünün bağlantı yollarına yakınlığı, planlı gelişimi ve 140 bin metrekarelik park alanı Bahçekent’i İstanbul’da gelecek vadeden en önemli lokasyonlardan biri haline getirdi.

Bu tür uydu kentler hem yoğun şehir yaşamının getirdiği zorluklar için alternatif arayan vatandaşlarımıza hitap etmek, de hem de kentsel dönüşümde yoğunluğu azaltacak çözümler sunmaktadır. Bahçekent bölgesi yaklaşık 1 milyon 100 bin metrekarelik alan üzerinde parkı, yeşil alanları, camisi ve her türlü sosyal donatısı olan bir uydu kent olarak örnek olacak nitelikte" diye konuştu.

Yatırım yapmak isteyenler şiçin tarihi bir fırsat

Tual Bahçekent’in kendi içinde tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı her türlü sosyal donatı ve imkana sahip bir proje olduğunu vurgulayan Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ ise ticari ünitelerin ihalesine ilişkin şu bilgileri verdi: “2017 yılında yapmayı planladığımız Tual Çarşı'nın ihalesini gelen yoğun talep ve ilgi nedeniyle bu yıl bitmeden gerçekleştirme kararı aldık.
Bu kararı almamızda yaptığımız pazar analizi araştırması, Tual Bahçekent ve Kartal Tual Adalar projemizle Ağustos ayında kırdığımız satış rekoru ve 'Gayrimenkulde Liderler Zirvesi 2016'da, aldığımız ödüller de etkili oldu. Pazar araştırmasına göre; Bahçeşehir bölgesinin hastane, okul ve kreşe ihtiyacı olduğunu gözlemledik. Geniş sosyal donatılarını içinde barındıran Tual Çarşı'da yer alan 186 adet dükkan, devlet okulu, hastane, biri özel olmak üzere iki okul, kreşten oluşan bölümler yatırım yapmak isteyenler için tarihi bir fırsat" dedi.

Tual Çarşı için başvurular başladı

Tual Bahçekent Çarşı’da ihaleye çıkacak 175 ticari ünite için başvurular alınmaya başladı. 12 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek ihale için başvuru formu Emlak Konut GYO web sitesinden ya da Tual Bahçekent, Tual Adalar satış ofislerinden temin edilebiliyor.

Toplamda bin 739 konutun yer aldığı Tual Bahçekent'te daire tipleri 1+1’den 4+1’e kadar tasarlandı. 1'inci etabın 4+1 daire satışlarının tamamlandığı projede daire fiyatları ise, 1+1 daireler için 239 bin TL ile 300 bin TL, 2+1 daireler için 392 bin TL ile 452 bin TL ve 3+1 daireler için ise 460 bin TL ile 555 bin TL arasında değişiyor. Teslimlerinin 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanan Tual Bahçekent'in sosyal donatı alanları arasında kapalı havuz, sauna, fitness, buhar odası, çocuk oyun parkları, yürüyüş parkurları, basketbol sahası bulunuyor.