Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Tual Bahçekent'ten yüzde 3 peşinatla daire sahibi olunabiliyor

Ön talep toplama çalışmalarının başladığı ilk hafta bin 500 ön talep toplanan Tual Bahçekent projesi avantajlı fiyatlar ve cazip ödeme koşullarıyla satışa çıktı.

Emlak Konut GYO güvencesiyle Dağ Mühendislik tarafından İstanbul'un yatırım değeri yüksek bölgelerinden Başakşehir Bahçekent'te hayata geçirilen Tual Bahçekent projesinin satışlarına 13 Mayıs 2016 Cuma günü gerçekleştirilen basın lansmanının ardından başlandı.

Dağ Mühendislik'in İstanbul'da konumlandırdığı ikinci projesi olarak yükselen Tual Bahçekent'in lansmanı Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ, Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Doğan Dağ ve Osman Dağ ile Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Dağ’ın ev sahipliğinde Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirildi.

190 dönüm arazi üzerinde 515 bin metrekarelik alanda yükselecek olan Tual Bahçekent'te bin 739 konutun yanı sıra 186 ticari ünite, hastane alanı ve eğitim kurumları bulunuyor. Yatırımcılarına yüksek prim vadeden projede 1+1'den 4+1'e kadar değişen konutlar yer alıyor.

Metro istasyonuna 5 dakika mesafede yükseliyor

2 buçuk yılda teslim edilmesi öngörülen Tual Bahçekent'in lokasyonu hakkında konuşan Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, son yıllardaki gelişimden Bahçekent bölgesinin ciddi bir pay aldığına dikkat çekti. Tual Bahçekent'in inşaatına şubat ayında başladığını hatırlatan Dağ, projenin ve projenin konumlandırıldığı bölgenin yatırımcılardan ciddi talep gördüğünün altını çizdi.

Lokasyonun önemine vurgu yapan Doğan Dağ, "Bölge, geçtiğimiz birkaç yılda yüksek katlı projelere de ev sahipliği yapmaya başladı. Ulaşım alanında yaşanan gelişmeler ile bölgenin daha da gelişmesi öngörülüyor. 2019 yılında tamamlanması beklenen metro projesi ile bölge raylı sisteme entegre olacak. Bizim projemiz bu metro istasyonuna 5 dakika mesafede bulunuyor.

Bölge; Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'yle de ilgi çekiyor. Bağlantı yolu ile TEM ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun entegre edilmesi sonrasında bölge, şehrin önemli akslarından biri haline gelecek. 3'üncü havalimanı inşaatının da bölgenin kuzeyinde inşa edilecek olması yatırım değerini çok daha yukarıya taşıyacak" diye konuştu.

Bahçekent bölgesi yeni uydukentin habercisi

Bahçekent bölgesinin bir uydukent olarak planlandığını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise bu bölgede üretilen konutların daha çok orta gelir grubuna yönelik olarak projelendirildiğini söyledi. Toplantıda bir konuşma yapan Kurum, proje ve bölgeyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Bugün burada sadece Tual Bahçekent projemizin lansmanı için bulunmuyoruz. Aynı zamanda son birkaç sene içerisinde Hoşdere bölgesinde oluşturduğumuz Bahçekent adlı uydu kentimizinde önemli bir parçasını daha devreye sokuyoruz. Bu bölgede lansmanını yaptığımız her proje İstanbul’a kazandırmakta olduğumuz yeni bir uydu kentin habercisi konumundadır. Bahçekent bölgesi yaklaşık 1 milyon 100 bin metrekarelik alan üzerinde parkı, yeşil alanları, camisi ve her türlü sosyal donatısı olan bir uydu kent olarak planlandı. Bu bölgede üretilen konutlar daha çok orta gelir grubuna yönelik

olarak projelendirildi. Gerek üçüncü havaalanına ve gerekse üçüncü köprünün bağlantı yollarına yakınlığı, planlı gelişmesi, 140 bin metrekarelik park alanı Bahçekent’i İstanbul’da gelecek vadeden en önemli lokasyonlardan biri haline getirmiştir. Emlak Konut tarafından finanse edilen ve Bahçekent’in merkezinde yer alan bu parkın yaklaşık yatırım değeri 57 milyon TL’nin üzerinde gerçekleşecektir. Park alanımızda bir adet de biyolojik gölet, mini golf alanı, tematik bahçeler, yürüyüş ve bisiklet parkurları, güneş panelleri, çocuk oyun alanları bulunacaktır.

Aslına bakarsanız bu tür uydu kentler hem yoğun şehir yaşamının getirdiği zorluklar için alternatif arayan vatandaşlarımıza hitap etmekde hem de kentsel dönüşümde yoğunluğu azaltacak çözümler sunmaktadır. Bu vesile ile hem Türkiye genelinde hem de İstanbul özelinde acilen 1/25.000’lik imar planlarının hızlı bir şekilde tamamlanması ve şehircilik prensiplerine uygun kentsel dönüşümün adımlarının hızla atılmasının zorunluluğunu tekrar vurgulamak istiyorum. 1/25.000 lik imar planlarında daha fazla gecikirsek ileride tekrar dönüştürülecek kentsel dönüşümlere imza atılmak durumunda kalınabilir. Bu nedenle tüm kurumlarımız üzerlerine düşen görevleri tereddüt etmeden yerine getirmelidir. Bu konuda Emlak Konut olarak biz de üzerimize ne tür bir görev düşerse yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

2012 yılında değişen mütekabiliyet yasasından sonra yabancıya satışlar büyük hız kazandı. Konut sektöründe özellikle İstanbul’da son 4 senedir en önemli yabancı müşterilerimiz körfez ülkelerinden gelen yatırımcılar oldu. Ancak hepinizin de bildiği gibi petrol fiyatlarının 45 dolar seviyesine gelmesiyle ekonomileri petrole dayalı olan ülkelerde ciddi anlamda gelir azalışı gerçekleşti ve bu da bu ülkelerin vatandaşlarının dış talebine yansıdı ya da yansıyacaktır. Orta vadede biz konut geliştiricilerinin dikkate alması ve çözüm üretmesi gereken bu husus alternatif pazarlarla çözülebilir. Bu alanda da Endonezya, Malezya, Çin, Hindistan gibi Asya ülkelerinin vatandaşlarının katkı yapacağını düşünmekteyim. Mütahitlerimizin orta doğu bölgesine yönelik pazarlama faaliyetlerine devam ederken bu bölge vatandaşlarına da yönelik stratejiler geliştirmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Bu bölgede ilk olarak Bahçekent Emlak Konutları projesi kapsamında anahtar teslimi götürü bedel yöntemiyle 1.506 adet konutun satışına başladık ve tamamının satışını çok kısa bir süre içerisinde bitirdik. Bu konutların teslimini de birkaç ay içinde tamamlamış olacağız. Geliştirdiğimiz bu projelere gelen yoğun talep yüklenicilerin de bölgeye olan ilgisini arttırdı ve başlangıcından bugüne kadar gelir paylaşımı yöntemiyle de toplamda 5 binin üzerinde bağımsız bölüm projelendirdik.

Lansmanı için burada bulunduğumuz Tual Bahçekent de bu projelerimizden birisi. 186 adet ticari ünite ve bin 739 adet konuttan oluşan bu projemiz kapsamında bir de ilk öğretim okulu bulunmakta. Tual Bahçekent projesinin ihalede teklif edilen satış toplam geliri 1 milyar 90 milyon TL ve Emlak Konut payı 275 milyon 334 bin TL’dir.”