Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türk gayrimenkul sektörü ile Arap yatırımcılar bir araya geliyor

Türk gayrimenkul sektörü ile Körfez bölgesi yatırımcıları 23-24 Mart tarihlerinde bir araya geliyor. Detaylar haberimizde…

Türk gayrimenkul sektörü ile Körfez bölgesi yatırımcıları 13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi’nde bir araya gelecek. 23-24 Mart tarihlerinde Hilton Convention Center’da gerçekleşecek olan fuara 51 firma toplam 270 projeyle katılım gösterecek.

VATANDAŞLIK HAKLARI ANLATILACAK

Fuarı ziyaretçi edenlerinin sayısının 7 bini aşması planlanıyor. Fuar kapsamında gerçekleşecek Arap-Türk Zirvesi’nde de Körfez ülkeleri ve Arap dünyasından gelen yatırımcıların Türk firmalarla milyon dolarlık iş bağlantıları yapmaları hedefleniyor. Diğer yandan fuarda Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından konut ve yatırım yapan Araplara vatandaşlık hakları hakkında bilgi sunulacak.

YABANCI İLGİSİ ARTTI

Fuarın Türk gayrimenkul sektörü ile Körfez sermayesini tek bir platformda buluşturduğunu kaydeden Junior Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Haktan Öztunalı; “Körfez sermayesinin yanında Azerbeycan, Almanya, Rusya, İngiltere, Hollanda ve Bosna Hersek'ten de alıcılar gelecek. Ayrıca Türkiye'de yaşayan Araplardan da katılım bekliyoruz. Türkiye'de konut alımında vatandaşlık şartının 250 bin dolara düşürülmesi ülkemizdeki gayrimenkullere yabancı ilgisini artırdı. Bu ilginin fuara da yansıyacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

FUARA ÇOK YÜKSEK BİR TALEP VAR

Arab Türk İş Adamları ve Yatırımcılar Derneği Başkanı İsmail Altın ise son dönemde Körfez sermayesinden Türkiye’ye çok büyük bir talep olduğuna dikkat çekti. Konut alımında vatandaşlık şartlarının kolaylaştırılması ile birlikte satışların çok arttığını ve geçtiğimiz yıl 40 bin adede dayandığını belirten İsmail Altın; “Körfez bölgesi için vatandaşlık ve pasaport çok önemli bir konu. Bu zirvede de 19 Körfez ülkesinden ticaret odalarına ve konsolosluklara vatandaşlık edinimi ile ilgili tüm bilgileri vereceğiz. Şimdiden fuara çok yüksek bir talep olduğunu gözlemliyoruz. Ayrıca Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'ın ülkedeki yabancılara yönelik vergileri artırıp sağlık ve eğitim maliyetlerini yükseltmesi, bu ülkelerden ciddi bir çıkışa neden oldu. Bu kaçıştan Türkiye olarak ciddi bir pay alabiliriz” şeklinde konuştu.