Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türk gayrimenkul sektöründen yurtdışı atağı

Demirören Medya ile İSTexpo Fuarcılık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle yurtdışında gayrimenkul fuarları düzenleyecek. Fuarın ilki Almanya Essen’de gerçekleşecek.

Demirören Medya ile İSTexpo Fuarcılık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle yurtdışında gayrimenkul fuarları düzenleyecek. Fuarlarda Türk gayrimenkul sektörü temsilcileri yurtdışında yaşayan vatandaşlarla buluşacak.

Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz'ün haberine göre; Evim Türkiye Fuarı’nın ilki Almanya’nın Essen şehrinde gerçekleşecek. 8-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara binlerce gurbetçinin katılım göstermesi bekleniyor. Fuara katılanlar, proje maketlerini inceleme fırsatı bulacak ve ayrıca özel ödeme şartlarından faydalanabilecek.

GAYRİMENKULE DEV DESTEK

Essen’in sayıları 2 milyona varan Türk vatandaşlarının yaşadığı bölgenin tam ortasında yer aldığını vurgulayan ISTexpo Fuarcılık Genel Müdürü İsmail Sezen; “Sadece Almanya değil Belçika ve Hollanda şehirlerine de yakın. Bu nedenle bu konumu seçtik” ifadelerini kullandı.

Yurtdışında yaşayan vatandaşların yatırım konusundaki bilgi ve tecrübe eksiklikleri olduğunu belirten İsmail Sezen; “Eğer doğru ve sağlıklı bilgi verilirse çok ciddi bir satış potansiyeli söz konusu. Bu organizasyon Essen ile de sınırlı kalmayacak. Birçok ülkede Evim Türkiye yoluna devam edecek” dedi.

SEKTÖR GURBETÇİLERLE BULUŞACAK

Demirören Medya Gazeteler Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz, Türk gayrimenkul sektörü için ellerinden geldiklerini yaptıklarını söyledi. Sektöre destek sağlayacak çok sayıda işe imza attıklarını belirten Gürcan Korkmaz; “Hem sektörü hareketlendirmek hem de ülkeye döviz girdisi sağlamak için yurtdışı fuarları düzenliyor, sektörü gurbetçilerle buluşturuyoruz. İlk adresimiz Almanya olacak. Durgunluğun yaşandığı şu dönemde sektöre canlılık getirmek istiyoruz” diye konuştu.

GURBETÇİLER İÇİN FIRSAT

Bakanlık olarak Evim Türkiye Fuarı’na desteklediklerini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Biz ülkemizi tanıtmak için dünyanın her yerine gider, üzerimize düşeni de yaparız” dedi.

Türkiye’de ev almak için doğru zamanın olduğunu ifade eden Murat Kurum; “Geliri dolar Euro olan için avantaj oluştu. Bunu kaçırmamak isteyenler Türkiye’de gayrimenkul yatırımına yöneliyor. Bu yüzden Evim Türkiye Fuarı vatandaşlarımız için önemli bir hizmet sunacak” ifadelerini kullandı.