Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türk gayrimenkul sektörüne Katarlılardan yoğun ilgi

Gayrimenkul sektörünü Katarlı yatırımcılarla bir araya getiren Turkey Expo by Qatar 2019 gerçekleştirildi. Firmalar, gördüğü ilgiden memnun kaldı.

Türk firmaları Katarlı yatırımcılarla bir araya getiren Turkey Expo by Qatar 2019 gerçekleştirildi. Katarlı yatırımcılara ürünlerini sergileyen firmalar, gördüğü ilgiden memnun kaldı.

Qatar Expo'ya üçüncü kez katıldıklarını ifade eden Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Satış ve Kiralama Müdürü Ahmet Oğulbalı; “Fuar sadece inşaat ürünlerinin sergilendiği bir organizasyon olmamasına rağmen rağbet gayet yüksek” dedi.

Hem Katarlılara hem de Katar'da yaşayan Türklere hitap ettiklerini belirten Ahmet Oğulbalı, "Bu kapsamda hem Katarlı hem de Türk çok sayıda müşterilerimiz ile görüşmelerimiz sürüyor. Bizim beklediğimizden daha yoğun bir ilgi var. İnsanlar Türkiye’deki projeleri çok beğeniyorlar. Yatırım amaçlı da konut almak istiyorlar” şeklinde konuştu. Oğulbalı, Katarlıların başta İstanbul olmak üzere Yalova, Bursa, Sapanca, İzmit gibi bölgelere de yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

“FUARDA KATARLILARIN YOĞUN İLGİSİNİ GÖRDÜK”

Turkey Expo by Qatar’ı Türkiye ve gayrimenkul sektörü açısından çok önemsediklerini söyleyen İsra Group AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rahim Tavlı, bu hat üzerindeki Suudi Arabistan'dan Katar'a, Umman'dan Kuveyt'e kadar birçok noktadan Türkiye'deki gayrimenkullere büyük ilgi bulunduğunu ifade etti.

İsra Group AŞ’nin Turkey Expo by Qatar fuarında Bolu Mudurnu'da inşa ettiği V Orman isimli doğal yaşam köyü projesini tanıttığını ifade eden Rahim Tavlı, projeyi Katar ortaklığıyla hayata geçirdikleri hatırlattı. Projeye yoğun bir talep olduğunu söyleyen Tavlı; “Fuar kapsamında da ciddi bir ilgi gördük, somut satışlarımız oldu. Fuarda Katarlıların yoğun ilgisini gördük” şeklinde konuştu.

“AMACIMIZ, TİCARETİMİZİ VE DOSTLUKLARIMIZI PEKİŞTİRMEK”

Trabzon’da yaptıkları projeleri Katar’a sunmak ve Katarlılara tanıtmak için fuara üç yıldır katıldıklarını söyleyen Kasır Yapı Genel Koordinatörü Seyfullah Şahin ise “Amacımız, ticaretimizi ve dostluklarımızı pekiştirmek, güzel ilişkiler kurmak, iki tarafa da kazanç sağlayacak bir birliktelik oluşturmak” dedi. Katarlıların son yıllarda Karadeniz’e ve Trabzon’a ilgisinin giderek arttığını söyleyen Seyfullah Şahin, “Biz de projelerimizi onlara tanıtıyoruz” diye konuştu.