Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türk gayrimenkul sektörünün lider şirketleri dünyaya açılıyor

Türkiye'de uzun yıllardır konut üreten Türk inşaat şirketleri, edindikleri tecrübelerini dünya ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Türkiye'deki konut pazarının gittikçe daralması ve konut inşa edilecek arsanın bulunamaması Türk gayrimenkul şirketlerini yurtdışına itiyor. Dünyanın bir çok noktasında faaliyete hazırlanan şirketler artık sadece taahhüt değil, proje geliştirici olarak da uluslararası arenada isimlerinden söz ettiriyor.

Ağaoğlu, Araplarla çalışacak

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan Ağaoğlu, Ortadoğu pazarına girmeye hazırlanıyor. Katıldığı fuar ve etkinliklerde Arap işadamlarıyla önemli görüşmeler gerçekleştiren Ağaoğlu Şirketler Grubu ilk olarak İran'da yatırım çalışmalarına başlayacak. Ağaoğlu'nun İran'dan sonraki rotası Suudi Arabistan ve Almanya olacak.

Sinpaş GYO'nun gözü Suudi Arabistan'da

2013 yılında yurtdışındaki ilk durağı Almanya'da yatırımlarına başlayan Sinpaş GYO, Suudi Arabistan'a çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Ülkesinde artan konut talebi konusunda Sinpaş GYO yetkilileri ile görüşem Suudi Arabistan İmar Bakanı Majed bin Abdullah Al-Huqail, önümüzdeki beş yıl içerisinde 1 milyon 500 bin konutun piyasa sürmeyi hedeflediklerini, bu hedefi de Türk firmaları ile başarmak istediklerini söyledi.

NEF'ten Amerika'ya iki proje geliyor

Türkiye konut sektöründe getirdiği yenilikçi yaklaşımıyla ve modern projeleriyle adından söz ettiren NEF, yurt dışındaki ilk projesi Nef Newyork'u bu sene satışa çıkaracak. Projeye daha satışa çıkmadan kapasitesinin 7-8 katı talep geldiğini söyleyen Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Amerika'da ikinci projelerini de Şikago'da gerçekleştireceklerini söyledi. Timur, “Almanya'da 2 büyük şehirde ve İngiltere'de Londra'da geliştireceğimiz projeler de hazırlık aşamasında. Amerika ve Avrupa kıtalarından sonra hedefimiz Dubai gibi gayrimenkulde öncü bölgelerde proje geliştirmek. Amacımız dünyanın ilk gerçek uluslararası gayrimenkul markası olmak” diye konuştu.

Fuzul Grup, Suudi Arabistan'dan Malezya ve İran'a geçecek

Halihazırda İstanbul'daki projelerinin satışlarına devam eden Fuzul Grup, Suudi Arabistan'daki ortağıyla birlikte Riyad'da konut ve villalardan oluşan bir projeye imza atacak. Alhabib Real Estate ve Alayuni Group şirketleriyle 3'lü konsorsiyum kuran Fuzul Grup, Suudi Arabistan'a 400 milyon liralık yatırım yapacak. Şirketin yurt dışı yatırımlarına odaklanacağını belirten Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, “Suudi Arabistan'da bir proje daha olacak. Onun dışından İran ve Malezya'da yatırım fırsatları var ve görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Demir İnşaat'ın ilk yurtdışı yatırımı Ukrakna'ya

Ukrayna'da Türk şehri adıyla kurduğu karma projeye geçtiğimiz yılın Ekim ayında başlayan Demir İnşaat, Kiev'de AVM, konut, villa ve otelden oluşan yeni bir projeye daha imza atıyor. Almanya'da da yatırım fırsatlarını incelediklerini belirten Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Berlin'de devletten yani bakanlıktan talep ettiğimiz üç yerimiz vardı, bunlardan ikisi onaylandı. Önümüzdeki günlerde Almanya'ya giderek çalışmaları başlatacağız. Konut ve AVM'den oluşan güzel bir proje düşünüyoruz” dedi.