Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türk müteahhitlerin yurt dışı gelir hedefi 50 milyar dolar

Türkiye’nin yurt dışı müteahhitlik gelirinin 2030 hedefi 50 milyar dolar. Uluslararası pazar payı hedefi ise yüzde 7. İşte detaylar…

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) yetkilileri, 2030 yılında Türk müteahhitlerinin uluslararası pazardan aldığı payı 50 milyar dolarla yüzde 7'lere yükseltmeyi amaçlıyor.

TOKİ Dergi’de yer alan habere göre TMB, Türkiye’nin yurt dışı pazarımızın büyük bölümünü oluşturan Rusya, Libya ve Irak'ta geçen yıllarda yaşanan kaybı dengeleyebilmek için yeni pazar arayışlarını yoğun olarak sürdürüyor. Sahra Altı Afrika, Hindistan, ASEAN Bölgesi ve Latin Amerika TMB’nin birkaç yıldır yakından takip ettiği, potansiyeli yüksek pazarlar arasında yer alıyor. 2019 hedeflerini açıklarken Sahra Altı Afrika ülkelerine daha fazla yoğunlaşacaklarının işaretini veren TMB yetkilileri; “Rusya ve Irak bu yıl yurt dışı müteahhitlik hizmetleri açısından önemini koruyacaktır. Libya'daki son gelişmeler ise Birliğimizce yakından izlenmektedir. Sahra Altı Afrika ülkeleri, sahip olmaya başladıkları istikrarla başta altyapı projeleri olmak üzere birçok konuda yatırım programları başlatmaktadır. Firmalarımız bunlarla yakından ilgilenmekte; Etiyopya, Ekvator Ginesi, Senegal ve Sudan gibi ülkelerde önemli işler üstlenmektedir” ifadelerini kullandı.