Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türk yatırımcı alacağı konutu telefondan seçiyor

Milliyetemlak.com EN'deks verilerine göre, Türk gayrimenkul yatırımcıları yaz ve bayram döneminde emlak aramalarını en çok mobil platformlar üzerinden yaptı.

Milliyetemlak.com EN’deks sonuçlarına göre, yaz aylarında ve bayram döneminde emlak aramaları mobilden yapıldı. Verilere göre, Haziran ayında en fazla kiralık konut araması İstanbul için yapılırken, İstanbul’u Ankara ve İzmir’deki kiralık ve satılık konut aramaları izledi. Ayvalık, Didim, Cunda, Samsun Altınkum, Avşa Adası, Antalya Konyaaltı ise yazlık, taş ev, müstakil ev, çiftlik ve arsa aranan diğer önemli bölgeler olarak dikkat çekti.

En çok aramyı kadınlar yaptı

Araştırma sonuçlarına göre kadınlar yaz aylarıyla birlikte emlak arayışlarını artırdı. Mayıs ayında emlak arayan kadın kullanıcı oranı yüzde 40 iken, Haziran ayında bu oran yüzde 48’e yükseldi. Haziran ayıyla birlikte yazlık aramaları da bir önceki aya göre yüzde 40 artış kaydetti.

Bayramda mobilden gayrimenkul arayışı arttı

Uzun bayram tatili beklenenin aksine emlak arayışlarında gerilemeye neden olmazken, bayram döneminde emlak aramalarının büyük bölümü mobilden yapıldı. Bu dönemde mobilden emlak aramaları, geçmiş dönemlere göre yüzde 15 artış kaydetti.