Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türkerler Holding, 2017’de 7 bin 279 yeni istihdam sağlayacak

Türkerler Holding, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine başlatılan istihdam seferberliği kapsamında 7 bin 279 kişiye istihdam olanağı sağlayacak.

Türkerler Holding, 2017 yılında tarihi bir rakama imza atmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan istihdam seferberliği kapsamında hızlı hareket eden ve cesur kararlarla öne çıkan Türkerler Holding, 2017’de 7 bin 279 yeni istihdam sağlayacağını duyurdu.

Üyesi olduğu Ankara Sanayi Odası’nda Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir’le birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, istihdam seferberliği kapsamında aldıkları kararı tüm kamuoyuna açıkladı. Türker, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine öncülük etmekten büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Kazım Türker, “Türkerler Holding olarak, Türkiye’nin refahı ve kalkınması için 50 yıldır sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi, çok daha cesur adımlarla daha ileri taşımaya kararlıyız. Türkiye ekonomisindeki istikrarın devamı için bugüne kadar üzerimize düşen ne görev varsa yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğini, Türkiye’ye daha çok hizmet etmek için bir fırsat olarak değerlendirdiklerini vurgulayan Kazım Türker, “Bu kapsamda yürüttüğümüz projelerimizle birlikte tüm personel sayımızı yüzde 50 oranında artırma kararı aldık. Tüm projelerimizde halen 14 bin 500 olan personel sayısını, istihdam seferberliği kapsamında 2017’de 7 bin 279 kişi arttırarak 21 bin 800’e çıkaracağız. İlk aşamada Nisan ayı sonuna kadar 2 bin 669 kişi işe alacağız. Bu sözümüzü, bir raporla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na da sunacağız. Takip etmelerini isteyeceğiz” şeklinde konuştu.

Ağırlıklı olarak “Kamu Özel İşbirliği” çerçevesinde yürüttükleri Ankara, İzmir ve Kocaeli şehir hastaneleri projelerinde yeni istihdam yaratacaklarını kaydeden Türker şöyle devam etti: “2019'da bitmesi planlanan 3 hastane projemiz hizmete girdikten sonra da Türkerler olarak istihdama katkımız devam edecek. Hastanelerin devreye girmesiyle yaklaşık 20 bin yeni istihdam sağlanacak. Bu projelerde Sağlık Bakanlığı 10 bin 100 sağlık personeli istihdam edecek. Bizim 3 hastanede istihdam edeceğimiz çalışan sayısı 10 bin 500’e ulaşacak”