Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“Türkiye gayrimenkul ve inşaattaki üstün gücünü tüm dünyaya kanıtladı”

TÜİK Ağustos 2017 konut satış istatistiklerine göre, yurt genelinde 120.198 konut satıldı. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir istatistikleri değerlendirdi.

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halit Demir’in yaptığı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 Ağustos ayı konut satış istatistiklerine ilişkin bulunduğu değerlendirmede, konut satışlarında temmuz ayında başlayan yükseliş grafiğinin ağustos ayında da devam ettiğine ve bu durumun gayrimenkul sektörünün en güvenilir ve kazançlı sektör olduğuna işaret ettiğine değindi.

Demir’in konuyla ilgili basın açıklaması şöyle:

“Sektörün ilk 8 ayına bakacak olursak, hükümetimizin verdiği desteklerle birlikte sürekli büyüdüğünü görüyoruz. Yapılan konut kampanyaları, faiz oranlarındaki indirimler, yabancı yatırımcılara tanınan vatandaşlık hakkını sektördeki hareketliliğin ana sebebi olarak sıralayabiliriz. Özellikle yabancıya vatandaşlık hakkı getirilmesiyle de yabancı yatırımcıya konut satışlarında bir artış trendi yakaladık.

“Türkiye gayrimenkul ve inşaattaki üstün gücünü tüm dünyaya kanıtladı”

Sektörümüzün artan yatırımlarıyla birlikte, ulusal ve uluslararası arenada yapılan etkinlik ve fuarların da katkısıyla Türkiye gayrimenkul ve inşaattaki üstün gücünü tüm dünyaya kanıtlamaya başladı. Bunun neticesini de açıklanan rakamlarda gayet net bir şekilde okuyabiliyoruz. Buna istinaden yabancı yatırımcı satışlarında yaşanan yüzde 11,4’lük artış hızının artarak süreceğini söyleyebiliriz.

“Yeni yatırım projelerimizi hedef kitlemizle buluşturmaya devam edeceğiz”

Sektörümüz, her dönemde üreten ve istihdam sağlayan rolüyle de ekonomideki rolünü artırıyor. Demir İnşaat olarak, yatırımlarımızı ara vermeden sürdürürken, yatırımcılarımızın gözünde daha çok yükseliyor potansiyel yatırımcılarımızın da dikkatini çekiyoruz. Satışlardaki artış, bizim satış rakamlarımıza da yansıyor.İmzamızı taşıyan projelerimizin satışlarındaki hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Biz de yatırımcılarımızın taleplerinden aldığımız güçle, yeni yatırımlarımızı projelendirmeyi sürdürüyoruz. İçerisinde bulunduğumuz yoğun lansman döneminde de yeni yatırım projelerimizi hedef kitlemizle buluşturmayı sürdüreceğiz.”