Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türkiye genelinde konut fiyatlarının en yüksek olduğu iller belli oldu

Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu iller açıklandı. 4 bin 695 TL ile Muğla listede birinci sırayı aldı.

Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu iller açıklandı. Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa’nın güncel verilerine göre; konut metrekare satış fiyatının en yüksek olduğu il 4 bin 695 TL ile Muğla oldu. Muğla’yı 4 bin 422 TL ile İstanbul, 3 bin TL ile ise İzmir takip etti.

ÜLKE GENELİNDE KONUT METREKARE SATIŞ FİYATI 2 BİN 193 TL

Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 193 TL olarak belirlendi. Ülke genelinde ortalama konut büyüklüğü 125 metrekare, ortalama konut fiyatı 274 bin 125 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ortalama 16 yıl olarak hesaplandı.

GELECEK 6 AYDA ARTIŞ BEKLENMİYOR

Türkiye’de Endeksa verilerine göre konut fiyatları son 4 yılda yüzde 33 artı. Son bir yılda ise yüzde 15 artış kaydedilen konut fiyatların gelecek 6 ayda ise artış beklenmiyor.

İSTANBUL 19 YIL İLE YATIRIMDA AVANTAJLI

İl bazında değerlere bakıldığında konut metrekare satış fiyatı en yüksek iller sırasıyla Muğla, İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir oldu. Ortalama konut metrekare satış fiyatı Muğla’da 4 bin 695 TL, yatırımın geri dönüş süresi ise 24 yıl oldu.

Muğla’yı 4 bin 422 TL konut metrekare satış fiyatı ile İstanbul izledi. İstanbul’da konut yatırımının geri dönüş süresi ise ortalama 19 yıl oldu.

Listede üçüncü sırada yer alan İzmir’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplandı. Çanakkale’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 455 TL, geri dönüş süresi 22 yıl oldu. Balıkesir’de ise ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 394 TL, geri dönüş süresi ise 25 yıl olarak hesaplandı.