Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türkiye genelinde konut satışları mayıs ayında yükseldi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mayıs ayı konut satış istatistiklerine göre Türkiye genelinde toplam 119 bin 655 adet konut satışı gerçekleşti.

TÜİK tarafından her ay açıklanan konut satış istatistiklerinin mayıs ayına ilişkin verileri kamuoyu ile paylaşıldı. Rapordan edinilen bilgiye göre, mayıs ayında yurt genelinde 119 bin 655 adet konut satışı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz ay verilerine göre satılan konut satısı bir önceki aya kıyasla yüzde 16,07 bir önceki yılın aynı göre de yüzde 2,7 oranında artış yaşadı.

Konut satışları yurt genelinde artış yaşadı

TÜİK Mayıs 2018 konut satış istatistiklerine göre, bir önceki aya göre konut satışları yüzde 2,7 artış gösterdi. Türkiye genelinde mayıs ayı içerisinde bir önceki aya kıyasla yüzde 16,07 ve bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,7 oranında artış kaydedilerek 119 bin 655 adet konut satışı gerçekleştirildi.

En çok konut İstanbul'da satıldı

Yurt genelinde en çok konut satışı mega kent İstanbul’da olurken en az konut satışı da Hakkari’de oldu. TÜİK Mayıs 2018 konut satış istatistikleri verilerinden edinilen bilgiye göre, İstanbul yurt genelindeki konut satışlarına oranla yüzde 16,9 paya sahip! İstanbul’da mayıs ayı süresince satılan konut sayısı ise 20 bin 61 adet konut olarak kaydedildi. İstanbul’u sırasıyla yüzde 10’luk payı ve 11 bin 919 konut satışı ile Ankara izlerken, başkenti de Ege’nin incisi İzmir yüzde 5,9’luk payı ile 7 bin 28 adet konut satışıyla takip etti.

En az konut satışı Hakkari'de gerçekleşti

TÜİK Mayıs 2018 konut satış istatistiklerine göre yurt genelinde konut satışlarında en düşük paya ise Hakkâri sahip oldu. Hakkari’de mayıs ayı süresince toplam sadece 12 konut satışı gerçekleştirildi. Yurt genelinde en az konut satışı gerçekleştirilen iller arasında Hakkari’yi de 40 konut satışı ile Bayburt ve 45 konut satışı ile Şırnak takip etti.