Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türkiye genelinde riskli bina envanteri çıkarılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ülke genelindeki riskli yapıları tespit etmek için harekete geçti. Belediyelerden ilçelerdeki riskli binaları tespit etmesi istenecek.

İstanbul Kartal’da çöken bina faciasından sonra gözler riskli binalara çevrildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 21 kişinin yaşamını yitirdiği olay sonrası süreci hızlandırmak için harekete geçti.

Türkiye genelinde riskli yapıları tespit etmek ve kentsel dönüşümdeki yeni yol haritasını belirlemek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışmalara başladı. Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 81 ildeki tüm belediyelere talimat mektubu gönderecek.

3 AY SÜRE VERİLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, belediyelerden ilçelerindeki riskli binaları tek tek tespit etmesini talep edecek. Bununla birlikte ülke genelindeki tüm ilçeler için riskli yapı envanteri oluşturulacak.

Belediyelere bu çalışma için 3 ay süre tanınacak. Söz konusu bu süre sonunda dönüşümde öncelikli ilçeler de ortaya çıkmış olacak. En fazla riskli bina barındıran ilçelerde kentsel dönüşümde öncelik verilecek.