Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Türkiye'de yaşanan olumsuz hava, konut satışlarını etkilemedi"

İnşaat sektörünün patronları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2016 Kasım ayı Konut Satış İstatistikleri verilerini yorumladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılı Kasım ayına ilişkin Konut Satış İstatistikleri verilerini açıkladı. TÜİK'in açıkladığı verilere göre, Türkiye genelinde konut satışları 2016 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,1 oranında artarak 132 bin 655 oldu. Sektörün önemli isimleri sektördeki son durumu ve 2017'den beklentilerini açıkladı.

Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan: "İnşaat sektörü büyümeye devam edecek"

İnşaat sektörü 2016 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen ekonominin temel taşlarından biri olma özelliği kaybetmedi. Sektörün bu yılı da büyüyerek kapatacağını düşünüyorum. TÜİK tarafından açıklanan son verilere göre 2016 Kasım ayında gerçekleşen konut satış rakamları da sektörün büyümeye devam ettiğini gösteriyor. Konut satışları 2016 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,1 oranında artarak 132 bin 655 oldu. Sektör, ekonominin lokomotifi olarak kendine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratıyor. Ekonomi iç ve dış dinamiklerden kaynaklanan dalgalanmalardan etkilense de inşaat sektörünün 2017 yılında da büyümesine hız kesmeden devam edeceğini öngörüyorum.

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ: "Konut, güvenli liman olmaya devam ediyor"

İnşaat sektörüne ivme kazandırmak için başlatılan konut kampanyalarının ardından, bankalarında konut kredilerini aşağı çekmesiyle birlikte konut satışlarının hız kesmeden artarak devam ettiğini görüyoruz. Konut kampanyaları ile birlikte sektörde ciddi bir hareketlenme yaşandı. İnşaat sektörü, 2016 yılında ülke olarak yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen büyümeye ve genişlemeye devam etti. TÜİK’in açıklamış olduğu son verilere göre Türkiye genelinde konut satışları 2016 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,1 oranında artarak 132 bin 655 oldu. Bu da bizlere konut yatırımlarını vatandaşlarımızın en güvenli liman ve yatırım aracı olarak görmeye devam ettiğini gösteriyor. Konut satışlarıyla beraber yatırımların da artmasıyla birlikte ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörümüz 2017 yılında da büyümeye devam edecektir.

ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan: "İstatistik sonuçları şaşırtıcı değil"

Türkiye genelinde konut satışlarının 2016 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,1 oranında artması ülkede yaşanan olumsuz havanın konut satışlarını etkilemediğini gösteriyor. TÜİK’in Kasım ayı konut satışları sonuçları bizim için şaşırtıcı değil, böyle bir yükselişi bekliyorduk.

15 Temmuz olaylarının etkisi, dövizin ani artışı, terördeki tırmanış Türkiye’de konuta olan talebi azaltmadı aksine arttırdı. Son sayısal verilerin bize gösterdiği gibi Türkiye de konuta talep durmaz hele 19 milyon konut stokunda 2/3 oranında yenileme ihtiyacı varsa…

Köyden şehirlere olan göçün devam etmesi ve eski evlerin yenilenmesi gerekliliği, konut sektöründe alımların uzun yıllar devam edeceğine işaret ediyor. ERA Gayrimenkul Türkiye olarak 2016 yılında yüzde 40 büyüme sağlamamız Türkiye’de gayrimenkul sektörünün sürekli aşama kaydettiğini gösteriyor.

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan: "2017’ye çok daha güçlü ekonomiyle gireceğimizin kanıtıdır"

Her fırsatta inşaat sektörünü ülke ekonomimiz için ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu söylüyoruz. Sektörün büyümesi demek Türkiye’nin büyümesi demektir. Bu bilinçle hareket eden hükümetimiz ve sektör temsilcilerinin duyarlı yaklaşımları olumlu sonuçlar doğuruyor. Bunun son örneğini TÜİK bize gösterdi. TÜİK’in açıkladığı verilere göre Kasım ayına ilişkin konut satış rakamları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 25.1 artarak, 132 bin 655 adetlik satış gerçekleşmiş. Buradan yola çıkarak şunu da söyleyebiliriz; demek ki millet de hükümetimize ve gayrimenkul sektörüne güveniyor ki hala yatırım yapmaya devam ediyor. Ortaya çıkan tablo hepimiz için moral verici nitelikte. Bu veriler 2017’ye çok daha güçlü bir ekonomi ile gireceğimizin kanıtıdır.