Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi tarlası İzmir’de ışık saçıyor

İzmir Kiraz bölgesinde Türkiye’nin en büyük güneş tarlası 15 milyon euro değerindeki yatırım bedeli ile hayata geçirildi.

İzmir Kiraz’da hayata kazandırılan Sakura GES projesi 211 hektar alan üzerinde yaşama kazandırıldı. Sakura GES Projesi, 11,7 MV ile Panasonic’in dünyadaki en büyük ‘Yüksek verimli güneş modülü’ panel kullanılan projesi olma özelliğiyle uluslararası çapta dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Yurtta hayata kazandırılan en büyük ve kapsamlı güneş enerjisi tarlası İzmir’de yaşama kazandırıldı. Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi tarlası için tam 15 milyon euro değerinde yatırım yapıldı.

Dünyanın en büyük güneş enerjisi tarlası

Teknoloji devlerinden Panasonic ve Yılsan Yatırım Holding ortaklığı ile İzmir Kiraz bölgesinde yaşama kazandırılan “Sakura GES Projesi, 11,7 MV ile Panasonic’in dünyadaki en büyük ‘Yüksek verimli güneş modülü’(HIT) panel kullanılan projesi olarak dikkat çekiyor.
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından (TSKB) tarafından finanse edilen dev yatırım 211 hektar alan üzerinde kuruldu. Dev projenin ülkedeki enerji tasarrufu için büyük katkı sağlaması bekleniyor.

“Ülkemizi geleceğe taşımak için yatırımlarımız devam edecek”

Projenin hayata kazandırılmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Yılsan Yatırım Holding Genel Müdürü Volkan Öztürk,

“Santrallerimizi doğa dostu bir şirket olarak gold standartlarında hem bölge halkını hem de çevreyi de dikkate alarak tasarlıyoruz. Yenilenebilir Enerji alanında ülkemizi geleceğe taşımak için yatırımlarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.