Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Türkiye'nin gücü dünyaya kanıtlandı"

15 Temmuz gecesi düzenlenen darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Emlak Konut Genel Müdürü Kurum, "Millet, Türkiye’nin gücünü dünyaya kanıtlamış oldu" dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz gecesi başlatılan hain saldırı hakkında açıklamada bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Ülkemiz demokratik bir ülkedir. Bu millet böyle bir kalkışmaya izin vermez" dedi.

Kurum, "Yurtdışı seyahatlerimizde bir araya geldiğimiz yabancı yatırımcılar 'Türkiye'de Arap baharı olur mu?' diye sorduklarında onlara 'Bizde hükümet seçimle gelir, seçimle gider. Türkiye'de hiçbir zaman böyle olaylar yaşanmaz. 30-40 yıl öncede kaldı bunlar' diyorduk. Bunu da dünyaya ispatlamış olduk. Hiçbir ülke böyle bir güçle vatanına sahip çıkamaz, böyle bir olayın altından kalkamaz" diye konuştu.

Daha güçlü bir Türkiye yaratmak için her daim işlerinin başında olacaklarını belirten Kurum, "Daha çok çalışacağız. Yatırımlarımıza hiç hız kesmeden devam edeceğiz. Bu saatten sonra var gücümüzle çalışmak tek görevimiz" dedi. Kurum, "İnşaat sektörü itidalli davranıyor. Yüklenicilerimiz işine devam ediyor. Pazartesi günü itibarıyla herkes işinde gücünde" şeklinde konuştu.

Tüm Emlak Konut çalışanları olarak meydanlarda olduklarını ifade eden Murat Kurum, şöyle devam etti:

"Bu millet demokrasi için savaş verdi. Kadın-erkek, yaşlı-genç, çolukçocuk meydanlardaydı. Biz de o hain kalkışmanın olduğu geceden bu yana sokaklarda, meydanlardayız. Tüm Emlak Konut çalışanlarımızla birlikte, olmamız gereken yerde mücadelemize devam ediyoruz. Bu mücadeleye her zaman canımız pahasına devam edeceğiz."